Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři hledají fanoušky

8 2003
Praha, Zruč nad Sázavou - Házenkáři Allrisku se dobrovolně zbavili výhody domácího prostředí. Dnešní zápas s Trnavou nesehrají v Praze na Děkance, ale ve Zruči nad Sázavou. Proč? "Ve Zruči očekáváme silnou diváckou podporu, kolem čtyř set příznivců házené. To je také hlavní důvod," říká trenér Allrisku Pavel Pauza.

"S házenkářskými kluby ve Zruči máme po dlouhá léta dobré vztahy. Zápas Allrisku bude takovým malým sportovním svátkem. Propagace házené v tomto regionu," komentuje změnu hřiště Petr Morávek, prezident klubu.

Allrisk sídlí na Děkance, kde má na rok pronajatou halu. Časté změny hřišť ho stojí více peněz, než kdyby zůstal na domácí scéně.

Přesun do Zruče však není jediným taktickým tahem, který klub v letošní sezoně provedl. Svůj televizní zápas sehrál na Slavii. Loni se v několika utkáních představil v plzeňském azylu.

Také Dukla v minulém ročníku interligy hrála vybrané zápasy v Lounech. Pražské týmy žene z metropole nezájem diváků. Vyrážejí hledat fanoušky.

"Skandování početnějšího publika nás vždycky dobře vyhecuje. Zápas je oživený, víc zajímavý. Netvrdím, že by se nám na Děkance špatně hrálo. Změnou domácího zázemí v zápasech pouze sledujeme větší diváckou podporu," komentuje situaci trenér Pauza.

A co pražští fanoušci? "Nebojím se, že bychom naším přesunem o ně přišli. Doufám, že nás i mimo Prahu přijedou podpořit," odhaduje trenér Allrisku.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze