Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Loni bronz, letos boj o play-off. Házenkáři Brna hledají cestu z krize

Plzeňský házenkář Michal Tonar (vlevo) útočí na brněnskou branku přes Lukáše Weintritta. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

7 2015
Loni se jim na hrudích houpaly bronzové medaile, letos házenkáři KP Brno v soutěži dlouho jen paběrkovali. Nový trenér Michal Hradil vydržel u týmu jen pět kol, částečný obrat nastal až pod taktovkou dosavadního asistenta Pavla Čejky.

„Podzim nebyl vydařený, prohráli jsme x zápasů a to se na psychice hráčů podepsalo,“ říká dvě kola před zimní pauzou šéfka klubu Gabriela Topinková.

Může tým nakopnout senzační sobotní vítězství 33:27 proti Lovosicím?
Pevně v to doufáme. Myslím, že pro všechny bylo naše vítězství velkým překvapením. Lovosice jsou sice oproti loňsku oslabené, ale naši kluci hráli skvěle. Jirka Bavlnka výborně zachytal, zápas se celému mužstvu povedl.

Zřejmě si oddechnete, až skončí podzimní část sezony, viďte?
Výsledky určitě nejsou podle našich představ, ale tým šel do této sezony oslaben o některé hráče, kteří v létě odešli. Na týmu se také podepsala změna trenéra. Máme ale před sebou ještě celou jarní část. Věřím, že kluci zabojují a že splníme cíl, což je postup do play-off.

Gabriela Topinková

Gabriela Topinková

Kde vás nejvíc tlačí bota?
Je těžké to hodnotit. Tým je skutečně oslabený o zkušené hráče. Přišli mladí kluci, kteří jsou šikovní a mají před sebou perspektivu, mnoho z nich ale extraligu hraje poprvé. Zkušenosti jim chybí. Loni jsme měli všechny posty zdvojené. Když se někomu nedařilo nebo byl zraněný, mohli jsme ho nahradit dalším plnohodnotným hráčem. To letos nemáme. Pokud se někdo zraní, je to citelně znát.

Kdo z loňských opor chybí týmu nejvíc?
Určitě Jožo Hanták na spojce a Boris Aspiridis na křídle. V probíhajících zápasech sezony je vidět, že na těchto postech máme slabiny.

Trenér Michal Hradil, jenž v létě u týmu nahradil Andreje Titkova, skončil už po pátém kole. Dalo to mužstvu nějaký impulz?
Nechci to moc rozebírat, ale ano. V podstatě to byl jediný možný krok, jaký jsme mohli udělat. Noví trenéři, Pavel Čejka s Davidem Novotným, udělali s týmem dost práce.

Co očekáváte od posledních dvou zápasů před pauzou?
Oba budou extrémně těžké. Hranicím se daří, nemáme proti nim co ztratit. S Karvinou to bude velký boj, ale musí být za dva body.Najdete na iDNES.czmobilní verze