Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáře prověří mistři Evropy. A nejen oni

20 2004
Praha - Soupeři věhlasných jmen čekají české házenkáře před světovým šampionátem v Tunisku. Svěřenci trenéra Trtíka se namátkou střetnou s medailemi obtěžkanými Němci, hvězdnými Švédy či ambiciózním Dánskem. Příprava však začíná už v prosinci na Vánočním poháru ve Zlíně, jenž se hraje pod názvem Arcimpex Cup.

Třídenního klání, které se koná od 27. do 29. prosince, se tradičně zúčastní tři týmy - Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko. Arcimpex Cup bude mít pro středoevropské rivaly přípravný charakter, protože celou čtveřici potkají v lednu důležité vrcholy. Čeští házenkáři se chystají na MS, jejich protivníci na předkvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2006. 

I proto, že ve stejném termínu ještě pokračuje německá bundesliga, bude v českém dresu ve Zlíně scházet několik opor - střelec Filip, brankář Galia, zdravotními problémy zkoušený Kubeš či třeba pivot Juříček. A chybět budou i další jména, která se později v české nominaci mohou objevit. "Příležitost dostanou mladí hráči z nejvyšší soutěže. Zaslouží si ji, vždyť za rok za dva už mohou patřit k oporám. Zlínský turnaj pro ně bude znamenat ostrý test, jestli jsou schopni unést tlak, který sebou reprezentace přináší," vysvětloval kouč Rastislav Trtík.

Na začátku ledna pak házenkáři odjedou na soustředení ve slovinské Rogle. Po více než týdenním pobytu ve vyhlášeném tréninkovém centru se měli zúčastnit mezinárodního turnaje ve Švýcarsku, který byl ale pořadateli kvůli potížím s jeho naplněním zrušen. Náhrada v podobném termínu je však více než atraktivní. Češi absolvují mezinárodní turnaj ve švédském Malmö (14. - 16. ledna), kde se kromě obrozených domácích, nedávných vítězů prestižního Světového poháru, utkají s Dánskem - dvakrát za sebou bronzovým na ME, a také s lehce exotickou Brazílií, která si v srpnu zahrála na olympijských hrách v Aténách.

Vrchol přípravy proběhne v plném lesku: reprezentaci prověří ve dvou přátelských zápasech (19. a 20. ledna) v Rotenburgu a v Berlíně hvězdné Německo, úřadující evropský šampion, který se z posledních velkých akcí nikdy nevrátil bez medaile. Pak už přijde odlet do Tuniska a 23. ledna první a možná klíčové utkání na mistrovství světa proti Islandu.  

ČESKÁ NOMINACE NA ARCIMPEX Cup 2004

Brankáři: Petr Štochl (Istres Ouest Provence Handball - Fr.), Miloš Slabý (HBW Balingen-Weilstetten - Něm.).

Spojky: Filip Jícha (TSV St. Otmar St. Gallen - Švýc.), Jakub Szymanski (HCB Karviná), Michal Brůna, Milan Berka (oba Stralsunder HV - Něm.),  Tomáš Řezníček, Tomáš Sklenák (oba HC Gumárny Zubří), Roman Farář (UHK Krems - Rak.), Alois Mráz (SG Solingen - Něm.), Jiří Hynek (HC Dukla Praha).

Křídla: Karel Nocar (Chambéry Savoie Handball - Fr.), Tomáš Heinz (HC Frýdek-Místek), Jan Sobol (HCB Karviná), Daniel Čurda (HC Dukla Praha).

Pivoti: Petr Hrubý (MSG Melsungen/Böddiger - Něm.), Václav Vraný (HC Dukla Praha).

ZÁPASY REPREZENTACE HÁZENKÁŘŮ V NEJBLIŽŠÍM OBDOBÍ

Program ARCIMPEX Cupu ve Zlíně
Pondělí 27.12.
16.00: Maďarsko – Slovensko
18.00: Česko - Polsko
Úterý 28.12.
16.00: Slovensko – Polsko
18.00: Česko - Maďarsko
Středa 29.12.
14.00: Maďarsko – Polsko
16.00: Česko – Slovensko


Program mezinárodního turnaje v Malmö
Pátek 14.1.
19.00: Švédsko - Česko
19.00: Dánsko - Brazílie
Sobota 15.1.
16.00: Švédsko - Brazílie
16.00: Dánsko - Česko
Neděle 16.1.
16.00: Česko - Brazílie
18.00: Švédsko - Dánsko

Mezistátní utkání v Rotenburgu a v Berlíně
Středa 19.1.
20.00: Německo - Česko
Čtvrtek 20.1.
20.00: Německo - Česko

Mistrovství světa házenkářů
Tunisko, 23. 1. - 6. 2. 2005

Základní skupina B

23.1. (17.00): Česko - Island
25.1. (18.15): Alžírsko - Česko
26.1. (18.15): Rusko - Česko
28.1. (18.15): Česko - Slovinsko
29.1. (18.15): Česko - Kuvajt

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze