Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bečvář povýšil do první bundesligy. Český házenkář se upsal Lipsku

Český reprezentant Roman Bečvář. | foto: Pavel Lebeda/chf.cz

18 2016
Házenkář Roman Bečvář bude hrát první bundesligu. Český reprezentant v Německu přestupuje z druholigového Rostocku do ambiciózního Lipska. „První bundesliga byla vždycky můj sen,“ lebedí si tvořivá spojka.

Bečvář, který přišel z Plzně do Rostocku v roce 2013, podepsal s týmem SC DHfK Handball dvouletou smlouvu. „Každý ví, že není jednoduché se dostat do první bundesligy. Pro mě je to obrovský úspěch. Jsem moc rád, že jsem to dokázal. Navíc přestupuju do Lipska, to je tým, který má velké ambice a to je pro mě důležité - trenér slibuje velký skok a to je motivací i pro mě,“ podotkl Bečvář v tiskové zprávě házenkářského svazu.

Fotogalerie

V hledáčku kouče Lipska Christiana Prokopa byl už delší dobu. „Jejich trenéra znám, dřív jsme proti Lipsku hráli s Rostockem ve druhé lize. Opakovaně říkal, že mě sleduje a líbí se mu mé výkony na hřišti. Nemálo tomu pomohlo i to, že dostávám prostor i v národním týmu a jsem tak hodně na očích,“ mínil Bečvář.

Jeho nový zaměstnavatel minulou sezonu postoupil do nejvyšší německé soutěže a momentálně se mezi elitou drží v druhé třetině tabulky bez starostí se záchranou. „Proti většině hráčů jsem do loňska hrával. Tým je konstantní, znám jejich styl hry, do kterého zapadám a znám i všechny budoucí spoluhráče, takže věřím, že nebudu mít problém zapadnout a těším se na to.“

Z přímořského dvousettisícového Rostocku se Bečvář přesune jižněji, do Saska, jen 150 kilometrů od českých hranic. „Výrazně jsem se přiblížil domů, do Plzně to mám dvě a půl hodiny cesty. To je skvělé i pro mou rodinu. Čeká mě velká změna. Dva dny jsem byl v Lipsku na zkoušku a město je moc zajímavé. Má přes půl milionu obyvatel, to je velký rozdíl oproti Rostocku. To bude skok, ale město je nádherné, bude to něco jiného, ale já mám změny rád,“ poznamenal reprezentační kanonýr.

Český házenkář Roman Bečvář v utkání se Švýcarskem.

Český házenkář Roman Bečvář v utkání se Švýcarskem.

Příchod nové posily oznámilo vedení Lipska přesně v den Bečvářových sedmadvacátých narozenin. Před stěhováním do nového klubu ale českého házenkáře ještě čeká na severu důležitá úloha - uhájit Rostocku příslušnost v druhé bundeslize. A v červnu pak klíčové souboje v reprezentačním dresu o postup na světový šampionát. „Sezonu v Rostocku musíme dohrát se ctí a udržet soutěž. A pak mě na dva roky budou čekat zase jiné úkoly,“ dodal s úsměvem Bečvář.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze