Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Štochl: Teď chceme vyhrát Prezidentský pohár, nic víc už nemůžeme

Petr Štochl zdraví české fanoušky v Kataru. | foto: Pavel Lebeda/chf.cz

25 2015
Dauhá (Od našeho zpravodaje) - Chytal skvěle, nasbíral celkem 23 zákroků a deptal střelce Alžírska. Ale málo platné, byť házenkáři na závěr skupiny suverénně vyhráli, brankář Petr Štochl říkal: „Moc velká škoda, chtěli jsme projít do osmifinále - a nevešli jsme se tam.“ O tom rozhodl už předchozí vývoj a porážka Egypta s Islandem, na Česko teď čeká Prezidentský pohár.

Tak jako minule proti Islandu se Štochl předvedl výtečně. Ale ten mix pocitů... „Samozřejmě jsem rád, že se mi povedlo zachytat dobrý zápas,“ řekl, ovšem s dodatkem: „Vzhledem k vývoji skupiny to však bylo tak trochu jedno.“

Kde je důvod, že budete hrát jen o případné 17. místo?
Lámalo se to asi s Egyptem, to od nás nebyl úplně optimální výkon. Spolu s tím, že navíc Island uhrál remízu proti Francii, která většinou na začátku velkých turnajů nepředvádí žádné extra výkony a hraje tak nějak jen to, co potřebuje, nás to stálo postup. Zahrát s Egyptem tak jako poslední dvě utkání, asi by byl porazitelný.

Bylo osmifinále v silách českého mužstva?
Teď můžeme spekulovat, že nám chyběl jenom bod... Bohužel nestačila ani dvě vítězství. Island, Egypt i my jsme ve vzájemných zápasech jeden vyhráli a jeden prohráli, všichni porazili Alžírsko - jenže ti dva, kteří skončili před námi a prošli do play-off, si uhráli ještě o bod víc.

Věděli jste před zápasem výsledek Egypta? Že šance zmizela?
To nešlo nevědět, i když já to jenom zaslechl, nic oficiálního v šatně nepadlo. Ale chtěli jsme se soustředit jen na náš zápas a navázat na dobrý výkon proti Islandu - to se povedlo.

Zklamání na vás nebylo vidět.
Hlavou jsme zůstali v našem zápase, dobře začali a diktovali tempo, pak to bylo jednodušší. Alžírsko přece jen už nemělo dost sil na to, aby se zápasem něco provedlo. Ukázali jsme jim, že si jdeme pro vítězství.

Těšíte se na dva duely Prezidentského poháru?
Čekají nás kvalitní zápasy proti výborným evropským týmům. Spadlo tam i Rusko a k tomu Bělorusko a Bosna - to, že hraje o jakýsi pohár, pro nás může být motivace. Chceme navázat na dvě výhry z posledních utkání a třeba ten miniturnájek na konci taky vyhrát. Nic víc už udělat nemůžeme.

Do play-off se nepodíváte, těší vás aspoň vzestupné výkony týmu?
Určitě, tenhle trend si chceme udržet i na pondělní a úterní zápas. Půjdeme do těch duelů tak nějak nakopnutí a chceme navázat na to dobré, abychom mohli z Kataru odjet s aspoň trochu solidním dojmem. I když konečné umístění bude horší, než v co jsme všichni doufali.Najdete na iDNES.czmobilní verze