Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vratné kelímky. Házená v Lovosicích je ekologická, soutěží se i o popelnici

Lovosičtí házenkáři slaví výhru. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

25 2015
Sport s ekologií i charitou spojily házenkářské Lovosice, čeští vicemistři. Už na sobotní domácí šlágr s momentálně třetím Zubřím budou nachystané vratné kelímky a další novinky. „Chceme jako oddíl ukázat, že nám ekologie není lhostejná. Máme vliv na fanoušky, kterých chodí hodně, půjdeme příkladem i ve městě,“ vytyčil si sportovní ředitel klubu Vojtěch Srba.

Kampaň vymysleli lovci spolu se svým hlavním partnerem, firmou FCC, která se zabývá nakládáním s odpady.

Jinak než do kelímků zálohovaných třiceti korunami fanoušci nápoj v hale Chemik už nedostanou. Potom mají tři možnosti. Kelímek vrátit, nechat si ho jako originální suvenýr nebo jej vhodit do speciálního boxu, čímž přispějí na aktivity Centra sociální pomoci Litoměřice v oblasti chráněného bydlení.

„Výnos z kelímků navýšíme pak i my, a to desetikorunou za každý vstřelený gól v letošní sezoně,“ informoval Srba. Loni včetně play-off lovci nasázeli 784 branek.

Vratné kelímky v Lovosicích, to bude podle Srby česká házenkářská premiéra. „Vím, že to takhle dělají v hokeji Bílí Tygři Liberec nebo Pardubice, taky na fotbalové Bohemce jsem je viděl. Znám to i ze zahraničí, z velkých hudebních festivalů nebo koncertů. U nás jde o dost ojedinělý krok a sám jsem zvědavý, jaký bude ohlas,“ je v očekávání Srba, který sám doma třídí odpad: „Díky tomu nejsme schopní ani za čtrnáct dní naplnit klasickou popelnici.“

kelímek Lovosice

Mimochodem popelnice má také jednu z rolí v lovosické házenkářské ekokampani. Pro fanoušky je připravena poločasová dovedností soutěž v házení do kontejneru a kromě dalších zajímavých cen bude v banku i popelnice! „Vítěz si ji může odvézt na kolečkách,“ usmál se ředitel.

Hala Chemik je navíc nově vybavena odpadkovými koši a popelnicemi, které umožňují třídit jednotlivé druhy odpadu. Upozorní na to i reklamní plachty a plakáty s házenkáři a se sloganem Třídíme pro své město. Přidej se k nám!

Lovci vyzvou rozjeté Zubří v sobotu od pěti hodin odpoledne, doma se představí po měsíci.

„Zubří má v současné chvíli asi největší formu. Dokázalo to tím, že naposledy zvítězilo na půdě mistra Plzně, to se hodně počítá,“ připomněl Srba zuberský triumf 28:25. „Čekám tuhý boj a sebevědomý výkon Zubří, které nám bude chtít vrátit 1. kolo, kdy jsme u nich urvali bod za remízu 33:33.“

Lovosice jsou sedmé, šest bodů od Zubří. „Chceme udržet domácí neporazitelnost a doufám, že nás k tomu doženou i diváci. Zvlášť když nejsme v optimálním rozpoložení, stále nám někdo chybí,“ zmínil Srba marodku. Jsou na ní opory Motl a Miko, nejistý je start Sýkory.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze