Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Filozofie Jičína se nemění, šanci dostanou mladí i házenkáři z regionu

Jičínští házenkáři (v červeném) | foto: Radek Kalhous, MAFRA

18 2014
Ke změně jejich přístupu je nezlomil ani loňský titul, ani páté místo, které po něm následovalo v uplynulé sezoně. Házenkářský Jičín dál hodlá v extralize spoléhat především na vlastní odchovance, které jen v ojedinělých případech doplňuje hráči odjinud. Patrné je to i z toho, s jakým kádrem mají za sebou první blok letní přípravy, na který od pondělí naváže další.

„Prostor dostanou naši mladí, někteří už s extraligou mají první zkušenosti,“ uvedl Petr Babák, jeden člen dvojice trenérů týmu.

Přesto se v kolonce příchodů nová jména objevila. Většinu z nich spojuje skutečnost, že to do Jičína nemají moc daleko. „Snažíme se spolupracovat s kluby z regionu, případně z míst, odkud je do Jičína blízko,“ pokračoval.

Tato skutečnost přispěla k příchodu náchodské střední spojky Jiřího Kloučka, pravé spojky Tomáše Hány z Jablonce nad Nisou a Tomáše Tomeše, jenž v Jičíně prošel dorosteneckými kategoriemi a v barvách mateřského Dvora Králové byl v loňském ročníku první ligy druhým nejlepším střelcem soutěže. „Hlavně od Kloučka očekáváme více zkušenosti do naší hry, jde o hráče, který tým umí režírovat tak, aby nedělal zbytečné chyby,“ uvedl jičínský trenér.

Jedinou výjimkou v kolonce příchozích je levé křídlo Zdeněk Kubík z Třeboně, který v minulosti patřil na tomto postu mezi hráče s nejšikovnější rukou. „Má velkou chuť vrátit se do extraligy, měl by pro nás být přínosem,“ je přesvědčen Petr Babák.

V Jičíně se těší na to, že vedle těchto nových hráčů budou mít konečně ve zdravém stavu dva hráče, kteří loni hodně laborovali se zraněními. „Jirka Groh i Honza Vocásek se vracejí, trénují, máme z toho radost,“ netají trenér.

Přestože pohyb v jičínském kádru není výrazný, dvě jména z něj pro příští sezonu vypadla. Po čtyřech letech skončil Michal Naimann, hrát nebude ani jičínský odchovanec Michal Kvasnička. Oba míří do Německa, kde se zkusí prosadit v týmech z nižších soutěží.

„Předpokládáme, že výčet změn je téměř konečný, ve hře je příchod už jen jednoho hráče,“ uvedl jičínský trenér

Loni pátý tým české nejvyšší soutěže má za sebou úvodní tréninkový blok zaměřený na fyzickou kondici, od pondělí už dostanou prostor i herní záležitosti. Blíží se totiž první zápasová prověrka, kterou Jičínští podstoupí v prvních dvou srpnových dnech na mezinárodním turnaji v polském Glogówě. O tři týdny později absolvují tradiční předligovou generálku, tou bude domácí Kers Cup.Najdete na iDNES.czmobilní verze