Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jičínský kouč Babák: Jsme asi silnější než loni, ale konkurence posilovala

ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

4 2014
Zopakovat si předloňskou mistrovskou euforii by se v Jičíně nebránili, ale stejně jako bezprostředně po ní zůstávají realisty. A podle trenéra Aleše Babáka počítají s tím, že bude těžké obhájit i páté místo, které Jičín obsadil na konci minulé sezony.

„Jsme sice možná i silnější než loni, ale konkurence nespala a posilovala,“ říká trenér na prahu sezony, v níž se do české extraligy vrací play-off.

Díky tomu se pro základní úspěch v sezoně stačí dostat mezi osm týmů, které půjdou do play-off, zatímco v minulých sezonách se do finálové skupiny dostalo jen šest družstev.
To je sice pravda, ale i tak bude přetlak kvalitních a minimálně na jedno se nedostane. Loni nepostoupily Brno, Karviná, nahoru bude chtít také Zubří, kde začínáme. Cílem pro nás je play-off, podle toho, z jakého místa půjdeme, se uvidí co dál.

Po loňské sezoně odešel kanonýr Tomáš Babák, dlouho byly zraněny další opory, což znamenalo velké oslabení. Jak vidíte letošní změny?
Odešli nám sice Kvasnička a Naimann, ale na Kvasničkově místě se výborně ukazuje Kubík. A pokud se brzy vrátí Vocásek jako náhrada za Naimanna, tak bychom slabší než loni určitě neměli být.

Jak to s ním vypadá v současné době?
Dvě třetiny loňské sezony nehrál, ale teď trénuje a veškerou fyzickou zátěž podstupuje. Kromě odhodů, protože léčil zranění právě odhodové ruky. Nebudeme na něj spěchat, až se na to bude cítit, zapojí se do soutěžních zápasů.

Opět se snažíte do sestavy zařadit vlastní mladé odchovance, jak na tom jsou?
Ne v každém ročníku se objeví dva tři hráči do A týmu, ale Dominik Čurda, mládežnický reprezentant, prokazuje své kvality. Podobně na tom je Hlava, další člen mládežnické reprezentace.

Ten byl ale zraněný.
Ano, je po operaci ramena, ale měl by se záhy vrátit a určitě budou prostor dostávat.

Kdo vedle Vocáska a Hlavy nestihne začátek sezony?
Uvidíme, jak to bude s Jirkou Grohem, kterého asi také čeká operace.

Po mistrovské sezoně vám odešli či byli zraněni velmi dobří střelci a Jičín se loni daleko více spoléhal na obranu. Jak to bude letos?
Na obranu se opět soustředíme, když nemáte výborného střelce z dálky, tak tomu musíte hru přizpůsobit. Na zlepšení produktivity pracujeme, ale budeme se snažit využívat dobrou obranu k rychlým protiútokům. Právě tohle nám loni moc nešlo.

Loni jste šli do sezony jako úřadující šampioni a skončili jste pátí. Jak podle vás dopadnou současní mistři z Plzně?
Beru je jako největší favority, určitě mají větší naději titul obhájit, než jsme měli my. Ale budou to možná mít těžší než loni, kdy je honily vlastně jen Lovosice.Najdete na iDNES.czmobilní verze