Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Komplex Kučerka zafungoval, hranický mág vychytal Zlín

Brankář Josef Kučerka.z Hranic | foto: Luděk Peřina, MAFRA

24 2014
Náskok do brankoviště, ke stropu se vymrští ruka, která vzápětí shrábne balon a ústa Josefa Kučerky se roztáhnou do širokého úsměvu. Hranický gólman si jako vždy svůj Zlín vychutnal, domácí házenkáři na svého odchovance zase nenašli recept a do kabin odcházeli se svěšenými hlavami po jednoznačné porážce 23:32.

„Dařilo se mi, měl jsem štěstí,“ culil se Kučerka. Byť letos oslavil 43 let, svými zákroky pořád deptá extraligové střelce, a zlínské obzvláště. V jejich případě se dá klidně mluvit o komplexu jménem Kučerka. „Musíte se zeptat zlínských kluků. Snažím se připravovat na všechny soupeře stejně.“

Tak tedy pohled druhé strany: „Nevím, jestli je to komplex. Pepa je zkušený gólman, všechny týmy s ním mají problémy. Nepočkali jsme si, co udělá. Nebyli jsme důslední v zakončení,“ shrnul David Poloz, který Kučerku překonal dvakrát.

Na veterána v bráně Cementu se zlínští házenkáři pečlivě připravovali. „Říkali jsme si to v kabině – házet na hlavu nebo o zem,“ prozradil Poloz. Leč marně. Hodně míčů mířilo Kučerkovi do pasu, kam měli domácí zapovězeno pálit. „Tak šestkrát jsme ho přibili na kříž jak Krista. To byly polovysoké rány, které on chytá,“ štvalo kouče Zlína Jiřího Mičolu.

„Můžete to vysvětlovat, jak chcete, ale hráči to mají tak zažité, že když jsou pod tlakem a zahlcení, tak střílí jako vždy. Dokud nebudou důraznější v koncovce na tréninku, v zápase to nepřijde.“ Taktický plán dodržovali zlínští házenkáři 25 minut, od stavu 14:14 však jejich manko rychle narůstalo.

„Zkoušeli jsme jakoukoliv variantu, abychom se dostali do hry, ale bylo vidět, že hráči si sami nevěří a že jsou otrávení,“ všiml si Mičola.

Euforie z druhého vítězství sezony tak vydržela Zlínu pouze týden. A po prvním duelu odvet je to už téměř jisté: na play-off může zapomenout, na osmé místo ztrácejí propastných devět bodů. „Jsou v křeči, určitě čekali více bodů. Teď už se z toho budou velice těžko dostávat,“ prorokuje Kučerka.

Zlínští hráči se také pomalu s play-out smiřují. „Je těžké se s tím vyrovnat. Je půlka sezony a naše šance na play-off jsou mizivé,“ mrzí Poloze. O motivaci mužstva ale strach nemá. „Základní část chceme odehrát se ctí.“

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze