Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tělo nefunguje, ale na trati nechám vše, slibuje cyklokrosařka Havlíková

Pavla Havlíková při závodu žen na mistrovství Evropy v cyklokrosu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

31 2015
Sezonu odstartovala zkušená cyklokrosařka Pavla Havlíková parádně. V listopadu vybojovala na evropském šampionátu stříbrnou medaili, v podnicích Světového poháru a série Superprestige dojížděla v elitní desítce a právem snila o úspěchu na domácím mistrovství světa.

Závod žen se jede v Táboře dnes od 14 hodin, ale členka týmu KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou do něj nenastoupí úplně v pohodě.

„Abych řekla upřímně, formu moc necítím, protože závěrečná příprava neproběhla úplně podle mých představ. Byla jsem nemocná a mám pořád nějaké zdravotní trable,“ posteskla si Pavla Havlíková, rodačka z Liberce. „Nicméně půjdu do mistrovského závodu s tím, že na trati nechám vše a uvidíme, na co to bude stačit.“

Cyklokrosařka přední belgické stáje Telenet Fidea bojovala se zdravotními problémy celý leden, což se negativně projevilo před týdnem na posledním závodě SP v Holandsku, kde dojela až na 23. místě s velkou ztrátou a v konečném pořadí prestižního seriálu klesla na 14. místo.

„V poslední prověrce před Táborem už bylo všechno špatně. Musela jsem předtím absolvovat strašnou spoustu vyšetření a tělo nefunguje, jak má,“ popsala Havlíková.

Až v sobotu vyrazí na trať, bude to oproti soupeřkám v Táboře teprve podruhé. Poprvé si ji totiž otestovala až v pátek odpoledne. „Týden jsem raději jen odpočívala a věřím, že to k něčemu povede. Jiná varianta už ani nešla zvolit. Pokud jde o trať v Táboře, tak ať se jede na suchu, na blátě nebo na sněhu, tak je opravdu těžká a spravedlivá.“

Havlíková má zatím na světové šampionáty špatné vzpomínky. Jednou praskl rám, postihly ji buď pády nebo jako teď před Táborem zdravotní potíže.

„Je to fakt, ve stěžejním závodě sezony se mi lepí smůla na paty, ale třeba to i přes ty problémy doma prolomím a konečně předvedu to, co je v mých možnostech. Strašně se těším na české diváky a věřím, že mě vyburcují k maximálnímu výkonu. Závodit doma je něco speciálního,“ říká 31letá Pavla Havlíková.Najdete na iDNES.czmobilní verze