Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Haník proti Léblovi? Rýsuje se souboj o post předsedy volejbalového svazu

Zdeněk Haník | foto: FIVB.org

12 2010
V bojích o post předsedy Českého volejbalového svazu se začíná rýsovat jméno vyzyvatele současného muže číslo jedna Antonína Lébla. Kandidátem na předsednické křeslo by se mohl stát Zdeněk Haník, bývalý trenér mužské reprezentace.

Jako svého kandidáta na tuto funkci totiž Haníka oznámil Královéhradecký volejbalový svaz. Mělo by se tak stát v případě, že bude Lébl z předsednického stolce odvolán. (Více o této snaze čtěte v předchozím textu.)

"V případě odvolání stávajícího předsedy ČVS Ing. Antonína Lébla z funkce na dubnovém mimořádném či květnovém řádném zasedání výboru ČVS nominuje krajský volejbalový svaz Královéhradeckého kraje na tuto funkci svého zástupce ve výboru ČVS Dr. Zdeňka Haníka," zní prohlášení Václava Nidrleho, předsedy KVS, které bylo uveřejněno na stránkách volejbalového svazu.

Samotný Haník svou případnou kandidaturu zatím nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. V posledních týdnech však několikrát Antonína Lébla a jeho působení v čele volejbalového svazu kritizoval.

"Sděluji, volejbalový národe, že moje podpora Antonínu Léblovi skončila," uvedl Haník ve svém blogu 2. března. A o pár řádků níže pokračoval: "Současný předseda ČVS se staví do role nejlepšího manažera, ekonoma, politika, trenéra, funkcionáře, rozhodčího, obchodníka a český volejbalový národ jenom bezmocně přihlíží."

Ještě v loňské volbě předsedy přitom Haník veřejně deklaroval, že jeho hlas patří právě Léblovi. To byl ještě koučem české reprezentace - tento post však opustil 19. srpna těsně po postupu na světový šampionát 2010 a zároveň krátce před finálovým turnajem mistrovství Evropy 2009.

I v současnosti Haník na svazu působí, oznámil však, že by svou pozici v případě Léblova setrvání opustil. "Pokud český volejbalový národ nedokáže vyjádřit prostřednictvím volitelů vůli po změně, pak je to důkaz, že změnu nechce. V takovém případě odcházím z místa metodika ČVS, protože mám nějakou čest a důstojnost," napsal Haník.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze