Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hájek: Životního úspěchu jsem dosáhl doma

12 2006
Prostějov - Třetím domácím tenistou, který vyhrál turnaj Czech Open, se stal nenasazený Jan Hájek.´Ve finále prorazil 24. hráče světa Dominika Hrbatého ze Slovenska ve třech setech a do světového žebříčku ATP si připsal osmdesát bodů. "Je to můj největší úspěch v kariéře, a navíc jsem jej dosáhl v domácím prostředí," říká.

"Přijelo hodně mých známých, a o to má vítězství větší cenu," radoval se Hájek po necelých dvou hodinách, když proměnil první mečbol.

Domácí tenista prožívá dobrou sezonu. Během půl roku postoupil na světovém žebříčku o více než dvě stě míst. K posunu mu pomohlo také prostějovské vítězství.

Ve finále ale nezačal příliš dobře. Prohrával 1:3, pak ale uhrál pět gamů v řadě a získal první set. Hrbatý sice dokázal poměr setů vyrovnat, rozhodující sada ale patřila tenistovi, který v extralize reprezentuje Prostějov.

"Na začátku třetího setu se ozvala záda. Byl jsem trochu ztuhlý, a proto jsem se snažil výměny rychleji ukončit," poznamenal Hájek.

Poražený finalista Hrbatý nebyl se svým výkonem příliš spokojený. Udělal prý hodně zbytečných chyb. "Nešel mi servis a ani další údery nebyly nic moc. Vlastně jsem Honzovi vítězství daroval," posteskl si.

Vítězkou ženské části se stala bez boje Anna Smašnovová z Izraele. Její italská soupeřka Romina Oprandiová totiž k závěrečnému utkání kvůli žaludečním problémům vůbec nenastoupila.

Czech Open

čeští vítězové turnaje

muži

1997 - Bohdan Ulihrach
2001 - Bohdan Ulihrach
2003 - Radek Štěpánek
2004 - Radek Štěpánek
2006 - Jan Hájek

ženy

2005 - Lucie Šafářová

Třináctý ročník Czech Open přinesl několik změn a řadu překvapení. S úrovní hráčského pole byla ředitelka turnaje Petra Píchalová - Langrová spokojená.

"Obsazení ženské části turnaje bylo excelentní. Na pětasedmdesáti tisícovou kategorii je účast tří hráček z první světové padesátky opravdu unikátní," uvedla šéfka Czech Open. "U mužů se nám pak podařilo udržet tradici a všichni nasazení byli z první stovky."

Spokojená byla i s průběhem zápasů. Nečekané výsledky ukázaly, že tenis není nudným sportem, kde mají nejvýše nasazení téměř jistou účast v posledních kolech. "I to je pro diváky atraktivní. Vypadnutí nasazených tenistů ukázalo, že nikdo nemá nic předem jisté," řekla PíchalováLangrová.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze