Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Haas přidal v La Quintě do rodinné sbírky turnajových titulů svůj první

Bill Haas - vítěz Bob Hope Classic 2010. | foto: AP

26 2010
V boji na ostří nože až do samotného závěru pro sebe po maratónu pěti kol, roztažených do šestí dní, na turnaji Bob Hope Classic urval vítězství americký golfista Bill Haas. S konečným skóre třiceti ran pod par o jednu ránu předčil trojici soupeřů na druhém místě.

Sedmadvacetiletý Haas útočil ze třetí pozice a ve finálovém kole se mu v kalifornské La Quintě podařil nejlepší výsledek dlouhého víkendu, protaženého vinou pátečních dešťů do pondělí. Zahrál 64 ran, osm pod par.

Ještě lepší byl včera jeho krajan Matt Kuchar. Hřiště Arnolda Palmera v resortu zvaném PGA West mu svědčilo a bilance -9 jej posunula z šesté pozice na druhou.

Tu spolu s ním obsadili ještě další Američan Bubba Watson, jeden z nedělních lídrů, a Tim Clark z Jižní Afriky. Nováček PGA Tour Alex Prugh, jenž se po čtyři kola rval o překvapivý triumf, nápor rivalů nevydržel a obsadil konečné páté místo o další ránu zpět za triem, dělícím se o druhou pozici.

Třesoucí se ruce

Na Haasově příkladu i Prugh může vidět, jak je těžké prosadit se ve špičkové konkurenci a vyhrát tak dobře obsazený turnaj. Rodák z Charlotte v Severní Karolině se sice na konci druhého roku své profesionální kariéry kvalifikoval na velký zámořský okruh, ale velkého úspěchu se dočkal až nyní, když na něm začal svůj pátý rok.

Bill Haas a jeho otec Jay Haas - Bob Hope Classic 2010.

V pondělí se ale skutečně blýskl. Zahrál bezchybné kolo a hlavně měl strhující závěr. K titulu mu pomohla dvojice birdie na předposlední a poslední jamce. "A přitom jsem byl tolik nervózní," přiznal se vítěz.

Měl proč, vždyť poslední kolo už sledoval jeho otec Jay Haas, držitel devíti turnajových výher na PGA Tour. Využil té šance, že jeho turnaj Champions Tour na Havaji skončil o den dřív. V klubovně se k oslavám připojil i strýc šťastného mladého muže Bob Goalby, vítěz US Masters z roku 1968.

Bill Haas rodinnou sbírku rozšířil i díky závěrečnému dvojpatu z hodně velké vzdálenosti. "Vůbec nevím, jak jsem to tam trefil, třásly se mi ruce. Svěřil jsem se caddymu, jak jsem nervózní, a on mi řekl, že to je dobře," sypal ze sebe hráč, jenž z pětimilionové dotace obdržel největší podíl - 918 tisíc dolarů.

Bitva až do konce

Haas se měl co ohánět, byla tu výzva - birdie-smršť v podání zkušenějšího a o tři roky staršího Matta Kuchara, jenž se v zámořské sérii z turnajové trofeje radoval už dvakrát.

Kuchar hrál o dvě skupiny před Haasem a skóre snížil do jedenácté jamky hned osmkrát. Poslední birdie přidal na sedmnáctce a postavil kohokoli, kdo by jej chtěl překonat, před úkol zahrát skvělé kolo.

Dokázalo jich to víc, vždyť Watson zapsal birdie šestkrát a Clark sedmkrát, jenže oba si přinesli do finálového kola větší ztrátu, než jakou byli schopni smazat.

Bob hope classic 2010 - konečné výsledky

Par 72: 1. Haas 330 (68+66+66+66+64), 2. Kuchar 331 (67+69+67+65+63), B. Watson (všichni USA) 331 (66+62+68+69+66) a Clark (JAR) 331 (70+63+67+66+65), 5. Prugh (USA) 332 (64+66+65+70+63+67), 6. Weir (Kan.) 334 (67+67+67+67+66).

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze