Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Griffin, donedávna amatér, v Austrálii zatím poráží zkušené krajany

Matthew Griffin na Australian PGA Championship po 2. kole poráží domácí špičku. | foto: archiv

11 2009
Lehce zkažený závěr první devítky, kterou sni ve čtvrtek nezahrál nejlíp, stál dnes Matthewa Griffina ještě výraznější postavení v čele Australian PGA Championship. Domácí golfista i tak vede se sedmi ranami pod par těsně před trojicí svých krajanů.

Tu tvoří v Coolumu sedmatřicetiletý veterán australských hřišť Jason Norris a další dva z nejzkušenějších účastníků turnaje, dotovaného částkou 1,5 australských dolarů, Stuart Appleby a Geoff Ogilvy, což je obhájce titulu.

Šestadvacetiletý Griffin, jenž mezi profesionály přestoupil před rokem, hrál v úvodním kole -4, dnes si tedy o maličko pohoršil, ačkoli ze své hry měl dobrý pocit. "V tomhle větru bylo všechno hodně zrádné, ale podařilo se mi několik dobrých patů," vyzdvihl přednost, která pro páteční program platila.

Druhé kolo úplně v těžkých podmínkách naopak pokazil čtvrteční lídr Han Min-kjo z Koreje. Po rekordu hřiště Hyatt Regency (62 ran) zapsal tentokrát na skórkartu výsledek diametrálně odlišný: 75! Přesto má šanci promluvit do boje o konečné prvenství, dělí se o páté místo s australskou dvojicí Bronson La´Cassie, Scott Strange.

Další domácí favorité zůstávají v závětří - Robert Allenby i Adam Scott jsou na dělené osmé pozici se ztrátou tří ran na lídra Griffina. nejlepším z deseti Američanů na startu je populární John Daly. Průběžné skóre -1 ho řadí na dělené dvacáté místo.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze