Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Götschlová vyhrála druhý sjezd ve Sv. Mořici

17 2000
S v a t ý M o ř i c - Pětadvacetiletá Renate Götschlová z Rakouska projela nejrychleji branky sjezdu v sjezdu v Svatém Mořici a získala tak své druhé vítězství v letošní sezoně Světového poháru a již sedmnácté celkově. Navíc se jedná již o pětistý triumf Rakouska v závodech SP. Jen deset setin vteřiny za ní zaostala Italka Isolde Kostnerová a truchu si tak zpravila chuť po včerejším šestém místě. Třetí závodnicí na stupních vítězů se stala francouzská sjezdařka Regine Cavagnoudová. V celkovém pořadí SP stále vede Ertlová právě před Cavagnoudovou a Dorfmeisterovou.

Závod byl poznamenán pádem Francouzky Melanie Suchetové. Čtyřiadvacetiletá sjezdařka, která odstartovala s číslem 10, nezvládla v závěru skok v úseku 'Grossen Loch'. Při pádu si těžce poranila levé koleno a sezóna pro ni skončila. Byla ihned vrtulníkem přepravena do memocnice a podle prvního vyšetření má přetržené křížové vazy.


Výsledky sjezdu SP v Svatém Mořici:
1. Götschlová (Rak.) 1:36,49, 2. Kostnerová (It.) -0,10, 3. Cavagnoudová (Fr.) -0,64, 4. Obermoserová (Rak.) -0,78, 5. Montilletová (Fr.) -0,83, 6. Schneiderová (Rak.) -1,06, 7. Reyová-Belletová (Švýc.) -1,12, 8. Dorfmeisterová (Rak.) -1,18,
9. Turgeonová (Kan.) -1,19, 10. Markenová (Nor.) -1,48, 11. Mendesová (USA) -1,52, 12. Meissnitzerová (Rak.) -1,57, 13. Clarková (USA) -1,60, 14. Hereggerová (Rak.) -1,67, 15. Haltmayrová (Něm.) -1,69.

Průběžné pořadí SP a pořadí sjezdu ZDE

Renate Götschlová se raduje po vítězství ve sjezdu ve švýcarském Svatém Mořici.

Renate Götschlová na trati sjezdu SP ve Svatém Mořici.

Melanie Suchetová je odvážena z trati po pádu v závodě SP ve Svatém Mořici

Melanie Suchetová padá po nezvládnutí zatáčky ve sjezdu SP v Svatém Mořici.

Melanie Suchetová padá na trati sjezdu ve Svatém Mořici.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze