Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Götschlová podle Kostnerové podváděla

2 2000
L a k e L o u i s e - Německou sjezdařku Renate Götschlovou obvinila z podvodu vítězka pátečního sjezdu Isolde Kostnerová z Itálie. Důvodem byla údajně nepovolená technická úprava na botách německé závodnice. "Byl jsem děsně naštvaná, protože jsem viděla Götschlovou, jak si něco sundala z bot a nikdo z FIS to nezkontroloval," prohlásila Kostnerová. Přidala obvinění na adresu funkcionáře světové lyžařské federace Heinze Kreceka, který se jejím upozorněním vůbec nezabýval. "To je špatné," zdůraznila Italka. Krecek je ve FIS zodpovědný za kontrolu lyží a bot.

Z pátečního závodu byly diskvalifikovány Isabelle Huberová z Německa a Američanka Megan Geretyová právě za nepovolené úpravy na obuvi. Tloušťka jejich vložek pod chodidlem byla údajně větší než povolených 45 milimetrů. Trenéři obou žen prohlásili, že nyní budou pozorně sledovat, jakou výstroj používají soupeřky.

"Absolutní přehled stejně nikdo mít nebude," namítl hlavní kouč amerického ženského týmu Marjan Cernigoj. Podle něj není možné, aby jedna osoba kontrolovala všechny lyžařky. Silnou vložku u Geretyové označil za chybu.

Naproti tomu trenér Kostnerové Valerio Giraldi se hodlá zasadit o plošnou kontrolu. "Musí se dělat po každém závodě," prohlásil. Větší prostor mezi lyží a botou, případně podrážkou a chodidlem, umožňuje lyžařkám snazší ovládání lyží.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze