Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přežít úvodní kola? České golfisty čeká pod Kunětickou horou dřina

Golfové hřiště Kunětická Hora.

13 2016
Pod Kunětickou horu se brzy sjede početná konkurence golfistů. Na hřišti v Dřítči se od 26. do 29. května uskuteční 5. ročník turnaje D+D Real Czech Challenge, do nějž zasáhne minimálně dvanáct Čechů.

Má ambice vylepšit nejvýraznější loňský český výkon, o který se pod Kunětickou horou 63. místem postaral amatér Michal Pospíšil. Ten ve čtyřech kolech v průměru zahrál par hřiště (72).

„Rád bych skončil v nejlepší čtyřicítce nebo padesátce a dobře si při tom zatrénoval,“ prohlásil Vítek Novák, historicky první český amatér, který prošel cutem na European Tour.

Právě on bude na turnaji patřit mezi největší české naděje; vedle něj se z tuzemských golfistů představí ještě sedmička profesionálů a další čtyři amatéři. Chybět nebude výše zmíněný Pospíšil; momentálně největší fazonu z Čechů pak má Aleš Kořínek, který nedávno obsadil 41. příčku na Turkish Airlines Challenge.

„Věřím, že nás budou dobře reprezentovat. Byl bych spokojen s účastí pěti českých hráčů ve finálových kolech,“ uvedl promotér turnaje Petr Dědek ze společnosti Relmost. Dosavadním maximem přitom byla čtveřice hráčů z roku 2012 a i tentokrát bude ohromně těžké se přes cut prosadit. Organizátoři zatím registrují dohromady 156 hráčů - odměna 28 tisíc eur pro vítěze je velmi lákavá (hráči si celkem rozdělí 175 tisíc eur).

„Ještě nám zbývají volná místa. Obsadíme je těmi nejlepšími hráči, kteří zůstanou pod čarou startovní listiny těsně před uzávěrkou. Mohou to být jak čeští, tak i zahraniční golfisté,“ konstatoval Dědek.

Ve čtvrtek a v pátek budou kromě soutěžících testovat svoje dovednosti také pardubičtí školáci.

„Mezi 10. a 17. hodinou bude připravený tzv. snag golf, na malém hřišti s odlehčenými holemi a většími míčky. A každé odpoledne proběhne autogramiáda s nejlepšími hráči,“ sdělil marketingový ředitel Relmostu Pavel Poulíček.

Hraje se vždy od 7.30 do 18 hodin, nedělní finále ukončí slavnostní ceremoniál s dekorováním vítěze. Vstupné je zdarma.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze