Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfový svět si oddychl, Woods se vrátí na dubnovém Masters

Tiger Woods oznámil čtyři měsíce po přerušení kariéry svůj návrat

16 2010
Světový golfista číslo 1 Tiger Woods ohlásil návrat k aktivní činnosti. Stane se tak na dubnovém Masters v Augustě. Američan přerušil kariéru v prosinci kvůli skandálu s mnohonásobnou nevěrou.

To, o čem se v posledních dnech hojně spekulovalo, se potvrdilo. Tiger Woods obnoví svou kariéru. Poprvé se představí rovnou na jednom z hlavních turnajů sezony Masters, který začne 8. dubna. Světová jednička o tom informovala na svých internetových stránkách.

Čtěte také

"Masters je turnaj, kde jsem vyhrál svůj první titul z majoru. K tomuto turnaji mám velký respekt. Po nezbytné golfové přestávce se cítím připravený zahájit sezonu právě v Augustě," uvedl Woods.

Woods nehrál soutěžní golf od listopadu, kdy triumfoval na Australian Masters.

Tiger Woods z dubna 2009 - obléká zelené sako vítěze Masters 2002.

tiger woods na us masters

1995 (amatér)     41. místo

1996         neprošel cutem

1997                          vítěz

1998                     8. místo

1999                   18. místo

2000                     5. místo

2001                          vítěz

2002                          vítěz

2003                   15. místo

2004                   22. místo

2005                          vítěz

2006                     3. místo

2007                     2. místo

2008                     2. místo

2009                     6. místo

Dva týdny po vítězství v Austrálii přišla Woodsova záhadná autonehoda nedaleko jeho domu, která odstartovala skandál nebývalých rozměrů. Brzy vyšlo najevo, že byl své manželce Elin mnohokrát nevěrný, pravděpodobně s více než desítkou žen.

Výsledkem bylo, že Woods oznámil přerušení kariéry a obrazně řečeno se po něm slehla zem.

V polovině února poprvé veřejně vystoupil, sypal si popel na hlavu a omluvil se za své chování takřka všem.

Woods se koncem února vrátil z léčebny, kde se údajně zbavoval závislosti na sexu, a od té doby trénuje na driving rangi v Isleworthu, v blízkosti své rezidence, pod dohledem trenéra švihu Hanka Haneyho.

Právě jeho příjezd do Orlanda vyvolal poslední vlnu spekulací o Woodsově návratu, kterým ještě přidávalo to, že vedení PGA Tour obvolávalo turnaje, aby se připravily na možný comeback.

Tiger Woods s manželkou

Zdá se nepravděpodobné, že Woods bude mít program zaplněný turnaji, jelikož se stále hodlá věnovat rodině i léčení. "V terapii budu pokračovat. Přestože se vracím k soutěžím, mám ještě v osobním životě hodně práce před sebou," naznačil, že si švédskou manželku ještě úplně neudobřil.

Woodsův návrat potěší nejen jeho fanoušky, ale i všechny, kteří mají z golfu byznys. S blížícím se "dnem D" pravděpodobně vypukne další z tigermánií - dá se očekávat nárůst návštěvnosti turnajů, televizní sledovanosti i prodeje suvenýrů.

komisionář - vizionář

Komisionář PGA Tour Tim Finchem má buď dobrý nos, nebo skvělé informátory. V pondělí se jen tak mimochodem rozhovořil o možném návratu Tigera Woodse ke hře a jeho slova dostávají s hráčovým oznámením učinit tak nový smysl.

"Dovolím si předpokládat, že brzy budeme znát míru pravdivosti spekulací o termínu březen či začátek dubna," uvedl Finchem krátco poté, co oznámil další úspěch při vyjednávání s partnery - Farmers Insurance bude sponzorovat turnaj v Torrey Pines další čtyři roky.

Komisionář PGA Tour Tim Finchem při vystoupení Tigera Woodse v Ponte Vedra Beach na Floridě.

Je jasné, že nic tolik nepřitáhne ke golfu a k celé sérii peníze jako Woodsova přítomnost. A taky pozornost médií. Finchem proto samotného hráče nepřímo vyzval, aby dal s návratem vědět zavčas. "Budeme to vědět s předstihem. Dostaneme avízo," dodal skálopevně. Byl ostatně kontaktní osobou, která pomohla zprostředkovat Woodsovo únorové omluvné vystoupení pro televizní kamery a hrstku zvaných.

Na zprávu pozitivně zareagovaly snad všechny osobnosti golfu. Jen trochu zklamaný je Arnold Palmer, do jehož turnaje Tiger Woods nenastoupí, protože se prý necítí připraven na tak brzký návrat. Turnaj v Bay HIll, který Woods šestkrát vyhrál, je na programu čtrnáct dnů před Masters.

Z bezpečnostního hlediska je Masters tou nejlepší volbou. Diváků zde není tolik jako například na Phoenix Open, navíc se jedná o jeden z nejexkluzivnějších turnajů - nedostane se na něj rozhodně každý. I díky tomu je je publikum jedno z nejvíce ukázněných v golfu. A jak areál, tak i pořadatelé by měli nápor zvládnout. 

Autoři: ,


Advantage Consulting, s.r.o.
KONZULTANT WEBOVÝCH PORTÁLŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze