Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfová akademie Tomáše Daula - ochutnávka golfu u kanadského srubu

Sokrates Golf Club Kořenec. | foto: pro iDNES.cz

29 2010
Individuální i skupinové lekce, několikadenní golfové kempy, dětské golfové tábory a bezplatné ochutnávky golfu. Golfová akademie Tomáše Daula pořádá nejrůznější golfové kurzy pro děti a dospělé. Kdo si v základní nabídce nevybere, připraví mu golf na míru.

Působí na jižní Moravě v areálu Sokrates Golf and Country Clubu. Už více než rok nabízí golfovou výuku pro hráče ze všech koutů republiky. Golfisty trénují cvičitelé pod vedením profesionálního trenéra Tomáše Daula. Jejich spolupráce je důkazem, že obě skupiny nemusí být znesvářené, jak tomu dnes často bývá.

Akademie zajišťuje i tréninky reprezentačního výběru klubu a tréninkový program pro děti, které by se jednou do klubové reprezentace dostat mohly. Pravidelné tréninky jsou pro děti ve věku od pěti do šestnácti let.

Při výuce v samotném areálu Kořenec jsou děti rozděleny do tří výkonnostních skupin, tréninky doprovázejí soutěže, hry a turnaje. Ty, které golf ještě nikdy nehrály, si nejprve mohou bezplatně vyzkoušet, jestli je golf vůbec baví, a teprve potom se na tréninky přihlásí.

Sokrates Golf Club Kořenec.

Nebo zvolí intenzivnější formu. "Pro děti a mládež pořádáme o prázdninách golfové tábory, které se těší velké oblibě. V loňském roce se jich zúčastnilo více než sedmdesát dětí," říká Daul.

Tábory mají pětiletou tradici, jsou určené začátečníkům a mírně pokročilým. Jejich náplní není jen golf, stejně jako na jiných, "běžnějších" táborech se tu konají noční turnaje, podnikají výlety po okolí a podobně.

Pro dospělé pořádá akademie třídenní a pětidenní kempy pro seznámení s golfem, zlepšení výkonnosti, nebo si tady třeba lze uhrát lepší handicap. Na kemp se mohou přihlásit jednotlivci, skupiny, ale i rodiče s dětmi.

Akademie pravidelně připravuje dny otevřených dveří, první ochutnávka golfu je při nich zdarma. Návštěva stojí za to i kvůli unikátnímu klubhausu ve stylu kanadského srubu se zatravněnými střechami, kožešinami, krbem a kachlovými kamny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze