Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Golfista roku. Profesionálové a Šebrle odstartovali nový ročník ankety

Malebné prostředí. Golfisté, kteří hrají na hřišti Golf Clubu Karlštejn, se mohou cítit jako v pohádce. | foto: Jan Malý

10 2014
Turnajem Golfista roku Open v Golf resortu Karlštejn začal další ročník hlasování o nejlepších golfistech roku, který tradičně pořádají sportovní novináři. Úterní turnaj se hrál za účasti předních českých profesionálů i olympijského vítěze Romana Šebrleho, který piluje formu na profesionální kariéru a jeho domovským klubem je právě Karlštejn.
Symbolickým křtem zahájili letošní ročník hlasování v anketě Golfista roku

Symbolickým křtem zahájili letošní ročník hlasování v anketě Golfista roku (zleva) Zbigniew Czendlik, profesionálové Petr Tomášek a Petr Skopový, Roman Šebrle a další profesionálové Ondřej Lébl s Lukášem Tintěrou.

Na odpaliště jamky číslo jedna se společně postavili Lukáš Tintěra, Ondřej Lébl, Petr Skopový a Roman Šebrle. V dalších flightech startovali v mixu s amatérskými hráči Petr Tomášek a Pavel Landa. ¨

“Stáli jsme velmi o účast Kláry Spilkové, úspěšné české profesionálky, která pravidelně startuje na European Tour. V tomto týdnu ale maturuje, tak jí alespoň držíme palce,” vysvětlil nepřítomnost nadějné golfistky Jan Hrubeš, jeden z organizátorů soutěže.

Jedním z účastníků turnaje byl olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle,...

Jedním z účastníků turnaje byl olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle, který hodlá co nejdříve postoupit mezi české profesionály.

Anketa Golfista roku je veřejnou platformou pro hlasování o nejlepších golfistech sezony. Jednu z hlavních cen v soutěži udělují sportovní novináři s podporou Klubu sportovních novinářů, který sdružuje přes 80 redakcí, a Asociace amatérských sportů ČR. Patronem každoročního hlasování je i česká centrála cestovního ruchu Czechtourism a záštitu v letošním roce převzal i Jihomoravský kraj.

“V příštím roce chceme tradici turnajů s profesionály a nejlepšími amatérským hráči rozvinout a postavit vlastní sportovní tour, která bude plnohodnotnou soutěží pro špičkové hráče,” dodal Hrubeš.

Hlas v anketě je možné odvezdat na www.golfistaroku.cz v termínu od 20. září do 20. prosince.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze