Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Golf v místě, kde slunce svítí věčně - na zatravněné poušti

Taba Heights Golf Resort, Egypt. | foto: Profimedia.cz

17 2009
Nemusí to být zrovna exotika, co plně uspokojí strádajícího českého golfistu, jenž už to nevydrží a vyrazí v zimě za hranice. Stačí tak banální destinace jako Egypt. Konkrétně Taba Heights Golf Resort, jedna z nejpřekvapivějších nabídek letošních "lastminutů".

Pro soutěživé bude nejzajímavější nabídkou možnost bezplatně se přihlásit do jednoho z turnajů víkendové série o zajímavé ceny. Hraje se na stablefordové body a Češi už tady zanechali vítěznou stopu právě na jednom z prosincových turnajů v loňském roce.

Vůbec není na místě skepticismus vůči domácím profesionálům. Funkci head pro tady zastává jeden z nejuznávanějších egyptských koučů Magdy Azíz, takže taková lekce z programu Play With Pro může být užitečným srovnáním středomořských a vnitrozemských tréninkových metod.

Taba Heights Golf Resort, Egypt.

Resort byl otevřen teprve předloni a všechno je stále udržováno jako nové, neokoukané, exkluzivní. Za exkluzivní považují místní i to, že pohled do dálky znamená přehlédnout území tří dalších zemí.

Jsme na Sinaji, docela blízko do Izraele, do Jordánska i do Saúdské Arábie. Negolfisté, vzhůru na výlet!

Pozor na vítr

Jsme na Sinaji, skoro v poušti, a přece u moře i pod horami. Písek se ještě docela nedávno rozkládal i v místech nynějších fairwají, ale zatravňovací metody mají Egypťané zvládnuté stejně dobře jako než Mojžíš své zázraky

Výběr místa pro hřiště, designované americkou firmou, se řídil i počasím. Prý není dne, kdy by zde nevysvitlo slunce. V takové výhni je hra někdy zkouškou potivosti a zaplatit si lákavý výlet na safari je při únavě po horké osmnáctce rozhodnutím pro "držáky".

Taba Heights Golf Resort, Egypt.

Je fakt, že pohyb po hřišti usnadňují vozíky, jejichž použití je zahrnuto v ceně green fee. Je fakt, že do přilehlého hotelu, v němž českého turistu cestovky nejspíš ubytují, jezdí do Taba Heights klimatizovaný shuttle.

Je ale taky pravda, že na některých jamkách je třeba takřka šplhat z bunkerů a dostat se na green, to je občas náznak horské turistiky. A pak je tu přirozený golfistův nepřítel vítr. Sice teplý, ale když na druhé devítce fouká celou dobu, s organismem to taky udělá své.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze