Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejhorší začátek sezony, zranění. Nejsem nejmladší, uvědomuje si Woods

TRÉNINK. Golfista Tiger Woods se připravuje na turnaj Cadillac Championship ve floridském Doralu. | foto: AP

6 2014
V roce 2014 se v souvislosti s Tigerem Woodsem objevují zatím samé špatné zprávy. Nejslavnější golfista prožívá nejhorší vstup do sezony své kariéry, trápí ho zranění, a tak může o víkendu přijít o první příčku světového žebříčku.

Woods odehrál v tomto roce doposud tři turnaje. Na tom prvním v Kalifornii neprošel do posledního kola, na přelomu ledna a února v Dubaji skončil na děleném 41. místě a naposledy v neděli odstoupil ve finálovém kole z turnaje Honda Classic na Floridě.

Na vině bylo zranění zad, které nedovolilo osmatřicetiletému Američanovi pokračovat. "Už od rána jsem měl křeče v bedrech. Vůbec jsem se nemohl otočit, už to nešlo ani trochu. V posledních dnech jsem proto jen rehabilitoval. Nonstop," říká Woods.

Zdravotní potíže ho v posledních letech sužují stále častěji. Nejprve hlavně koleno, poté i krk, Achillova šlacha, loket, zápěstí... A teď záda.

"Už zkrátka nejsem nejmladší, šrámy se nehojí tak rychle jako dřív. Nedokážu se vracet tak rychle, jak jsem byl zvyklý. Když občas sleduji své děti, jak si při hraní natlučou a hned běží dál, přál bych si, abych to taky zase takhle zvládal. Ale už to tak holt nefunguje, někdy je potřeba udělat krok zpátky," uvědomuje si.

BOHATÍ CHLAPÍCI. Tiger Woods se zdraví se známým miliardářem Donaldem Trumpem,...
TRÉNINK. Golfista Tiger Woods se připravuje na turnaj Cadillac Championship ve...

BOHATÍ CHLAPÍCI. Tiger Woods se zdraví se známým miliardářem Donaldem Trumpem, majitelem golfového resortu v Doralu.

Krok zpět znamená v překladu vynechání turnaje, na němž Woods původně plánoval hrát. Takovým případem může být nadcházející Cadillac Championship na rekonstruovaném hřišti Blue Monster ve floridském Doralu, na němž má Woods obhajovat titul.

Pokud se tak nestane a turnaj ovládne Australan Adam Scott, sesadí Woodse po 102 týdnech z postu světové jedničky.

Pro Woodse je však jednoznačně prioritou první letošní turnaj kategorie major, tedy Masters, jež začne 10. dubna v Augustě. "Neustále se na to zaměřuji, chci vše zvládnout tak, abych tam byl v dobré kondici, silný, a mohl tak podat nejlepší možný výkon."

"Takže se teď zaměřujeme na můj rozvrh, tréninky a všechny tyhle věci. Chceme to naplánovat co nejlépe, abych byl na Masters připravený a pokusil se získat své páté zelené sako," připomíná Woods trofej, kterou oblékl posledně před devíti lety.

Turnajů série PGA vyhrál už 79. Majorů 14, ten poslední však v roce 2008. Aby přidal čerstvý triumf, bude muset oproti úvodu sezony pořádně zabrat.Najdete na iDNES.czmobilní verze