Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Matuš ovládl turnaj na Ypsilonce, odvezl si téměř sto tisíc korun

Stanislav Matuš | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

2 2014
Stanislav Matuš se stal celkovým vítězem Oaza Energo Czech PGA Strokeplay Championship, sedmého turnaje ze série Czech PGA Tour na libereckém hřišti Ypsilonka. Dokázal zahrát 12 ran pod par hřiště a ze severu Čech si odvezl bezmála 95 tisíc korun.

Obrázek na Ypsilonce byl stále stejný: po prvním dnu v čele Matuš, stejně tak po druhém i po finále. V neděli sice jeho pozici mohutně atakoval především amatérský hráč Jan Cafourek a na dostřel se na chvíli dostal i Ital Elli, ale v závěru Matuš mohutně zafinišoval na jamkách 14–16, soupeřům odskočil a o svůj náskok se již nenechal připravit.

„Udělal jsem tu minimum chyb a to podle mě rozhodlo o vítězství,“ komentoval vítěz svůj výkon. „Celé tři dny se mi tu hrálo dobře. Za tu dobu jenom jedno bogey, k tomu na takovém hřišti!“ Stanislav Matuš se kromě vítězství v turnaji stal i šampionem Czech PGA na rány. Mezi ženami pozice šampionky patří Lucii Hinnerové (+5, T15).

Na druhém místě turnaje Oaza Energo Czech PGA Strokeplay Championship skončil Ital Federico Elli, třetí místo vybojoval Adam Sagar ze Španělska. Další český hráč, Adam Rajmont, se dělil o čtvrté místo.

Překvapením turnaje je skvělé umístění amatérského hráče Jana Cafourka. V neděli až do 14. jamky zle dotíral na vedoucího Matuše a jenom ztráta koncentrace na posledních jamkách mu přinesla dělené čtvrté místo.

Turnaj se hrál o celkovou dotaci ve výši půl milionu korun. Příští turnaj se koná od 22. do 25. září v rakouském Haugschlagu a v termínu 8.–12. října letošní sezona Czech PGA Tour vyvrcholí na Kaskádě v Kuřimi.

Autoři:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze