Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Golf pronikl do top 10 nejulítlejších dárků

Golfové ptákoviny - míč se záchrannou vestou. | foto: stupid.com

4 2009
Louskáček na ořechy Hillary Clintonové, respirační sprej Matky Terezy, trenažér patování s miniholí pro ukrácení chvíle při sezení na toaletě. To jsou příklady z žebříčků nejpitomějších dárkových předmětů minulých let. Letos vítězí prasečí chřipka, ale golf zaujímá v top 10 čestné třetí místo.

A že je to prestižní umístění! Než vznikne takový výběr, porotci zhodnotí a prozkoumají na pět tisíc různých ptákovin. "Nic tak nezažene stres po těžkém roce jako dosyta se nasmát," vysvětlil agentuře Reuters prezident webu stupid.com Jim Kalmenson, jenž na výběr dohlížel.

Jedná se samozřejmě převážně o předměty z angloamerického prostředí, ale jelikož byl žebříček sestaven teprve potřetí, dost možná, že globalizace rozšíří sortiment i tady. Ano, sortiment. Jde totiž o web komerční, všechny možné blbůstky a hovadinky si tady lze koupit.

Golf má v nabídce svou vlastní kategorii. Záchodový trenažér se tu nabízí za 23,99 dolaru, ale třeba speciální dřevo, uzpůsobené pro ostříhání vysoké trávy v roughu na pět centimetrů kolem míče, už je dražší - 39,99 dolaru. Levnější jsou míče s různým potiskem a také tričko s 15 důvody, proč je golf lepší než sex.

Opravdovým hitem sezony se však stala záchranná vesta pro míče, které skončí ve vodních překážkách. K mání za pouhých 7,49 dolaru. Výrobce slibuje, že se balon v žádném případě neutopí a pokud to jiná pravidla dovolí, lze jím z hladiny hrát bez trestné rány. Úspora za míčky ztracené nenávratně na dnech jezírek, tůní a potoků je přímo úměrná golfistově šikovnosti.

top 10 nejulítlejších dárků 2009

1. Balíček na přežití prasečí chřipky. Obsahuje mýdlo vyrobené z prasat, šunkové obvazy, dentální nitě z vepřových šlach.
2. Vánoční ozdoba ve tvaru psího lejna.
3. Záchranná vesta pro golfové míče.
4. Freudovské pantofle.
Každá obsahuje nápis "Starý prďola".
5. Hra "Finanční šimpanz z Wall Streetu". Opice v rolích byznysmenů a burziánů.
6. Tančící kuře. Pohybem a zvukem aspiruje na titul nejprotivnější hračky všech dob.
7. Pivní pager. Podle charakteristického krkání najdete svůj půllitr.
8. Mluvící toaletní papír. Nahrajte vlastní pozdrav, spustí se při každém použití.
9. Magnetická kolekce oblečení pro Baracka Obamu. Jako superhrdina, plážový povaleč i elegán.
10. Plechovka sobí stravy. Pro člověka nezávadná.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze