Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tváří Golf Masters v Dýšině bude Spilková, turnaj bude už v červnu

Klára Spilková | foto: Reuters

10 2016
Na tradičním místě, zato v novém termínu se letos utkají elitní světové golfistky na Tipsport Golf Masters. Turnaj série Ladies European Tour (LET) se hraje na území České republiky pošesté, poslední čtyři roky v Golf Parku Plzeň-Dýšina. Letos se turnaj koná už od 17. do 19. června. Důvod? Začátkem srpna budou v brazilském Riu de Janeiro olympijské hry, na které se po letech vrací i golf.

Přesto ale dojde k termínové kolizi - s fotbalovým Eurem. „Ale naši hrají v pátek, v sobotu a neděli bude v České televizi volno pro golf,“ uvedl promotér turnaje Robert Klotz na tiskové konferenci v Praze. „Z toho, co bylo k dispozici, je to nejlepší možný termín,“ doplnil.

Klání v Dýšině bude poslední evropskou šancí bojovat o body do olympijského žebříčku, který se uzavře 11. července. Právě díky tomu poutá turnaj mimořádnou pozornost. „Ještě nikdy jsme neevidovali takový zájem o volné karty. Bude to těžké rozhodování,“ potvrdil Klotz.

V Riu si zahraje šedesát golfistek, mezi něž aktuálně patří také Klára Spilková (42.). Jiná česká golfistka šanci na olympiádu nemá, ale na českém turnaji LET série se jich představí dostatek. Česká golfová federace dostane šest volných karet, což je dvakrát víc než loni.

„Jessica Korda? Dvakrát se okolo nevěsty zatočíte, ale potřetí pro ni už nepřijdete.“

Robert Klotz, promotér akce

„Nemám obavu, že bychom je nevyužili. Chceme nominovat ty nejlepší, aby průchod cutem byl masivnější než loni,“ řekl sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar. Před rokem prošla cutem jen Kateřina Vlašínová, která obsadila jako nejlepší Češka dělené 40. místo.

Zatímco až dosud zvala vždy na aktuální ročník z plakátů vítězka toho předchozího, letos se pořadatelé rozhodli porušit tradici. Hlavní tváří šestého ročníku prestižního ženského turnaje bude právě nejlepší česká golfistka Spilková. „Letošní ročník je mimořádný tím, že se koná v olympijském roce. Proto jsme se domluvili s Klárou, která bude tváří turnaje. Chceme ji vyprovodit do Ria a přispět tak k propagaci golfu,“ upřesnil Klotz.

Zatímco v předchozích letech organizátoři marně usilovali o start Jessiky Korda, americké golfistky s českými kořeny, letos podobnou snahu nemají. „Dvakrát se okolo nevěsty zatočíte, ale potřetí už pro ni nepřijdete,“ reagoval promotér akce s úsměvem na dotaz týkající se případného startu dcery bývalého tenisty Petra Kordy.

Dotace turnaje je 250 tisíc eur, celkový rozpočet se pohybuje kolem 20 milionů korun.

Vstupenky už se prodávají v síti Ticketpro. Již tradičně budou platit jako volná jízdenka na vlakové spoje z Prahy i Plzně a nově jako jízdenka na městskou dopravu v Plzni.Najdete na iDNES.czmobilní verze