Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šestnáct českých golfistů se představí na Kunětické Hoře

Golfový turnaj mužů evropské Challenge Tour na Kunětické Hoře. Ondřej Lieser. | foto: Vostárek JosefČTK

28 2014
Šestnáct českých golfistů - jedenáct profesionálů a pět amatérů - bude na Kunětické Hoře startovat v turnaji D+D REAL Czech Challenge. Třetí ročník turnaje, který je součástí evropské Challenge Tour, se uskuteční od čtvrtka do neděle s dotací 165 tisíc eur (4,5 milionu korun).

V předchozích dvou ročnících byl z českých hráčů nejlepší Ondřej Lieser, který vždy skončil na hranici třicítky. V dosavadním průběhu sezony dokázal na turnajích Challenge Tour projít cutem jen Marek Nový, jenž minulý týden v Rakousku obsadil 57. místo.

Vedle Liesera a Nového dostali kartu pořadatele profesionálové Lukáš Tintěra, Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Daniel Suchan, bývalý fotbalový brankář Aleš Kořínek, Adam Rajmont, Ondřej Špůr, Lukáš Lizánek a Jiří Štryncl, z amatérů pak Petr Dědek junior, Vojtěch Kostelka, Šimon Zach, Vítek Novák a Jakub Pokorný.

"Mnozí zpočátku pochybovali, jak tady turnaj dlouho bude a s jakou úrovní. Teď je nachystaný třetí ročník a s vyšší kvalitou než dříve," uvedl Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, která bude v srpnu na Albatrossu u Prahy pořádat turnaj nejvyšší evropské série European Tour.

Jednou z hvězd turnaje bude Oliver Wilson. Třiatřicetiletý Angličan si zahrál v roce 2008 Ryder Cup a dvakrát byl členem vítězného týmu na Seve Trophy. K favoritům patří i Španěl José Manuel Lara, dvojnásobný vítěz turnaje European Tour.

Tváří turnaje je Švéd Joel Sjöholm, budící pozornost nejen svou hrou, ale i oblečením. Při hře nosí pumpky s podkolenkami. Do Česka se vrátil i jeho krajan Oskar Hennigsson, vítěz turnaje European Tour z roku 2009 v Čeladné.

Oproti loňsku je zjevná jedna změna. Přijíždějí hráči s celými týmy. Nejsou tu sami golfisté, ale mají s sebou trenéry, fyzioterapeuty, psychology. "Potvrzuje se, že Challenge Tour se kvalitativně posouvá a bez silného týmu v zádech golfisté neuspějí," vysvětlil David Trunda, sportovní ředitel Relmostu.

Vstup je zdarma a turnaj má tradiční scénář. Po čtvrtečním a pátečním kole následuje cut a do finálových kol projde nejlepší šedesátka.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze