Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Golf je v Monastiru nádherný, jen ty olivovníky občas lezou na nervy

Flamingo Golf Club - Monastir, Tunisko. | foto: golfflamingo.com

20 2009
V Monastiru se každý může přesvědčit, že golfová hříště jsou dnes součástí rekreačních resortů stejně samozřejmě jako obchody se suvenýry. Na těch kolem Středozemního moře běží hlavní sezona, vedro se tam mění v příjemný chládek a Tunisko má ještě tu výhodu, že cesta ani pobyt nejsou horentně drahé.

Monastir býval poměrně obyčejným městem – obranná bašta, žádný impozantní přístav. Turisticky velice žádaná destinace se z něj stala ve chvíli, kdy zde bylo postaveno mezinárodní letiště. Na golfové hřiště je to odtud jen pár minut. Není to žádná rozlehlá metropole a krásně po ruce je tu všechno - moře, poušť, hotely, odkud se vyráží na golfová hřiště.

Dostupná jsou dvě. Flamingo Golf i Palm Links Golf splňují všechny požadavky na mezinárodní standard. Obě mají přenádherné kulisy. Středomořské stromy, které neshazují na zimu listy, a palmy na udržovaných trávnících vyniknou jako vzácné solitéry.

Většina z nich je navíc obsypána nejrůznějšími zajímavými plody. Na stříbřitých olivovnících se černají olejnaté plody, bohatě obsypané jsou datlové palmy, marhaníky rodí granátová jablka, která mají také svou nejlepší sezonu.

Vzhledem k tomu, že v této části Tuniska je jinak velmi málo původních divokých porostů, je procházka po golfovém hřišti skvělým relaxem.

Pravda, na Flamingu se může stát, že nepřesný hráč bude mít olivovníků až po krk. Nasázeno jich je tu na dva tisíce a kdo se neudrží na fairwaji, zapamatuje si je nadosmrti. Různě tvarované dráhy jsou však přátelské i vůči průměrnému golfistovi, ne tak greeny s často překvapivým sklonem. Panorama s nedalekými skalnatými vrchy při pohledy z terasy před klubovnou usmíří ale i ty, kdož tu zahráli vysoké skóre.

Hřiště Palm Links bylo vystavěno ve skotském stylu a je tu hodně vody - čtyři jezírky, navíc trojice oddělených krátkých jamek, z nichž dvě vedou podél mořského břehu.

Kam po hře

Monastir má co nabídnout i milovníkům historické turistiky. Jejich první kroky míří ke zdejšímu Ribatu. Kouzlo stavby tkví v jejím nesmírném stáří. Úměra je tady naprosto přímočará: čím starší stavba, tím více je v ní tajemna.

mauzoleum, Monastir - Tunisko

Pevnost přitahuje pozornost především svou velikostí a také zachovalostí. Je prý tím nejkrásnějším exemplářem v severní Africe. Její základy jsou z 8. století našeho letopočtu. Nedaleko Ribatu stojí mauzoleum prvního tuniského prezidenta Habíba Búrgíby, jenž zemi zbavil francouzských kolonistů a zrušil mnohoženství. Státník se ve městě narodil, jmenuje se tady po něm spousta věcí, včetně zmíněného mezinárodního letiště.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze