Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Gretzkého dcera na obálce naštvala golfistky: Prokažte nám víc respektu

Paulina Gretzky | foto: Profimedia.cz

7 2014
Světová golfistka číslo jedna Inbee Parková se jen otráveně zeptala: "A tohle je kdo?" Angela Stanfordová, vítězka pěti turnajů ženské profisérie LPGA, dodala: "Rozum mi to nebere." Rozpaky vyvolala nová obálka prestižního magazínu Golf Digest. Pózuje na ní velmi spoře oblečená a velmi atraktivní dívka, jejíž příjmení hovoří za vše: Paulina Gretzky.

Dcera nejslavnějšího hokejisty všech dob, snoubenka úspěšného golfisty Dustina Johnsona a hlavně profesionální celebrita se vším všudy.

Po matce Janet, s níž má Gretzky další čtyři děti, podědila Paulina nesporný půvab. Ale místo dřiny, jíž byl ve sportu proslulý její táta Wayne, se zaměřila na jinou cestu ke slávě: vytrvalé vymetání večírků, snaha o kariéru zpěvačky, četné pózování v plavkách. A profigolfistkám se nelíbí, že se nyní má stát tváří jejich sportu.

"Je to pořád stejný stav. Nedostává se nám uznání za to, že jsme ‚jen‘ sportovkyně," řekla americká jednička Stacy Lewisová pro New York Times: "Chápu, že každý magazín chce prodávat co nejvíc, ale mohly by zároveň ukázat víc respektu pro ženský sport. Je to pro nás frustrující."

Paulina Gretzky na obálce časopisu Golf Digest

Paulina Gretzky na obálce časopisu Golf Digest

Editor časopisu Golf Digest se na poměry mediálního světa hájí docela logicky. "Paulina na turnajích fascinuje diváky stejnou měrou jako golfisté, kteří zrovna hrají o vítězství," uvedl Jerry Tarde. "Navíc je na vrcholu žebříčku současných golfových celebrit, má zaznamenáníhodný příběh. A může ke golfu přitáhnout nové lidi."

Jeho argumenty však mezi profesionálkami oslovenými americkými médii nemají příliš úspěchu. "Jasně, sex prodává," uznává Angela Stanfordová. "Ale v sérii LPGA je přece tolik pohledných golfistek. Tak proč raději nevyužít je?"

Juli Inksterová, jež si v minulém týdnu připsala 120. start na turnaji major, zase hájí jistou noblesu, jíž golf historicky oplývá. "Přece to není plavkový speciál Sports Illustrated," říká.

"Jsem zvědavá, jestli se na příštích obálkách objeví někteří krásní partneři golfistek. Třeba snoubenec Pauly Creamerové, který je bojový pilot. O.K., dejte ho tam taky!" ironizuje. Inksterová si to může dovolit – sama je jednou z pouhých 11 žen, jež se podle statistiky New York Times od roku 1969 objevily na obálce Golf Digestu.

A "nezbedná" dcera hokejové legendy má soudě dle ohlasu nakročeno k tomu, aby se číslo s ní stalo tím nejkontroverznějším.Najdete na iDNES.czmobilní verze