Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na Konopišti začíná golfová sezona, Šebrle chce vyrovnané výsledky

Roman Šebrle | foto: Jan Malý

8 2015
Na Konopišti začne o víkendu nový ročník profesionální golfové Czech PGA Tour. Bude mít šestnáct dílů, z nichž chce co nejvíc absolvovat také bývalý atletický šampion Roman Šebrle, který se loni začal golfu věnovat naplno a letos bude hrát poprvé jako profesionál.

Vítěz úvodního dubnového „swingu“ na Konopišti, v Black Bridge a na Ypsilonce získá navíc kartu na turnaj série Challenge Tour, druhé evropské ligy, hraném v Severním Irsku jako The Northern Ireland Open. Na Konopišti by mělo startovat zhruba osmdesát hráčů včetně české profesionální špičky.

„První ročník jsme sbírali zkušenosti, což letos chceme využít také mimo jiné v tom, že zlepšíme komfort pro hráče,“ řekl na tiskové konferenci Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Czech One. Ta nejvyšší domácí profesionální sérii převzala loni a i letos spolupracuje se zimní Gecko Tour, která se hraje od října do března ve Španělsku.

Šebrle kariéru golfisty kombinuje s prací moderátora zpráv v televizi Prima, což mu zasahuje do přípravy. Nemohl totiž v zimním období odjet na delší dobu do tepla. „Samozřejmě je to trochu limitující, ale snažil jsem se tady trénovat i v zimě venku,“ uvedl Šebrle.

Někdejší olympijský vítěz, mistr světa i světový rekordman v desetiboji se cítí na sezonu dobře připraven. „Teď mi to relativně hraje, i když trénink nebyl ideální jako loni, když jsem byl skoro dva měsíce pryč. Ale zase se to snad pohnulo, o víkendu si chci dokázat, že mi to hraje i v turnajích,“ prohlásil.

Jeho cílem je předvádět vyrovnanější výkony. „Neulítávat jako loni, kdy jsem byl schopen zahrát ve velkém rozptylu. Ale jestli to je reálné, to se teprve ukáže. Třeba ve větru se s tím pořád peru. Každopádně chci být stále blíž paru a nejlépe pod něj,“ popsal plány do své druhé golfové sezony.

Jeho kariéra v novém sportu jde prý lépe, než čekal. „Nemyslel jsem si, že to půjde takhle dobře. Tu českou špičku jsem chtěl prohánět do pěti let, třeba to bude dřív,“ věří.

Na Evropskou tour si ještě netroufá. „Je to brzo, chci objet hlavně co nejvíc českých turnajů,“ upozornil.

Celkovým vítězem Czech PGA Tour se loni stal Martin Příhoda, který by měl patřit k favoritům i letos. Objevovat by se na domácích hřištích měli i další hráči české špičky Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Lukáš Tintěra, Stanislav Matuš či Marek Nový.

Zatápět mužům chce česká profesionálka Šideri Váňová, která má velké plány. Například, že v sezoně odehraje osmadvacet turnajů. „Příprava byla výborná, zapracovala jsem i na psychické stránce a chci na české túře potrápit chlapy. Dlouho žádná žena nevyhrála nebo nebyla na stupních vítězů, naposledy snad Katka Mašínová před sedmi lety. Chci dokázat, že i ženy umějí hrát golf,“ prohlásila.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze