Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejméně dvanáct českých golfistů má jistý start na Kunětické Hoře

Lukáš Tintěra | foto: Martin Stolař, MAFRA

11 2016
Nejméně dvanáct českých golfistů si zahraje 5. ročník D+D Real Czech Challenge. Turnaj zařazený do druhé evropské série Challenge Tour se v Golf Resortu Kunětická Hora u Pardubic uskuteční 26. až 29. května.

Organizátoři oznámili, že karty do turnaje dostane sedm profesionálů Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Lukáš Tintěra, Petr Gál, Petr Dědek junior, Petr Nič a Daniel Suchan. Česká golfová federace (ČGF) měla pět míst pro amatéry a nominovala Vítka Nováka, Šimona Zacha, Matyáše Zapletala, Michala Pospíšila a Jiřího Zusku.

„Ještě nám zbývají volná místa. Obsadíme je těmi nejlepšími hráči, kteří zůstanou pod čarou startovní listiny těsně před uzávěrkou. Mohou to být jak čeští, tak zahraniční golfisté,“ řekl Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Šanci dostat se do turnaje na základě své omezené hrací karty na Challenge Tour má loni nejlepší český profesionál Filip Mrůzek. Z českých předních hráčů jsou zatím mimo hru například Ondřej Lieser, Stanislav Matuš či Marek Nový.

Bývalý fotbalový brankář Kořínek letos jako jediný prošel na Challenge Tour cutem do finálových kol. Minulý týden skončil v Turecku na děleném 41. místě a zaznamenal nejlepší umístění českého hráče na Challenge Tour za necelé dva roky.

Jednou z nadějí je amatér Novák, který loni prošel cutem na European Tour na Albatrossu, ale toho ještě čeká před cestou na Kunětickou Horu dokončení maturity. „Mám za sebou písemnou část a příští týden dělám ústní zkoušku. Pak už budu myslet jenom na golf. Čekají mě vrcholné amatérské akce jako je mistrovství světa a Evropy a chci se dostat na profi turnaje European a Challenge Tour. Samozřejmě bych chtěl znovu uspět na srpnovém D+D Real Czech Masters,“ řekl Novák.

Ve čtvrtek a pátek dorazí do resortu děti z pardubických škol. Připravena je výuka a seznámení s golfem za účasti profi trenérů a hráčů. „Chceme, aby si golf vyzkoušelo co nejvíc dětí zábavnou formou. Na malém hřišti s odlehčenými holemi a většími míčky. Každé odpoledne proběhne autogramiáda s nejlepšími hráči,“ vysvětlil v tiskové zprávě Pavel Poulíček, marketingový ředitel Relmostu.

Hráči si rozdělí na odměnách 175 tisíc eur, což je o pět tisíc víc než loni. Vítěz získá 28 tisíc eur. Vstup je zdarma a nedělní finále skončí okolo 16:00.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze