Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Gól v poslední vteřině nepotvrdilo ani video

13 2000
P l z e ň - Do konce prestižního utkání exraligy házenkářů mezi Plzní a Frýdkem-Místkem chybělo šest desetin vteřiny, když rozhodčí nařídili proti domácím volný hod. Časomíra ukazovala čas 29:59,4 minuty a stav zápasu byl 20:20. Domácí hráči se dívali na hodiny, v tu chvíli zastavené. "Je rozhodnuto, za tak krátkou dobu nám už dát gól nestačí," ujišťovali se svorně, zatímco vstřebávali štěstí z toho, že se jim podařilo čtyřiadvacet vteřin předtím vyrovnat skóre.

Všichni hráči Frýdku-Místku, včetně brankáře Baďury, vytvořili deset metrů před plzeňskou brankou klasický ragbyový mlýn. Když dali rozhodčí pokyn ke hře, vynořil se z houštiny těl útočícího týmu slovenský obr Daniel Valo a i přes sevřenou plzeňskou obrannou zeď skóroval.

"Tohle se mi podařilo už potřetí," prozradil více než dvoumetrový Valo, že nešlo o pouhou náhodu. "Poprvé to bylo v podzimním zápase s Plzní na naší palubovce, to jsem stejným způsobem vyrovnal v poslední vteřině, pak jsem tutéž fintu také úspěšně použil dvacet vteřin před koncem při utkání s týmem Hranice a dnes to vyšlo zase," jásal neomylný kanonýr Valo.

Plzeňané si hned po utkání přehráli videozáznam. "Za šest desetin vteřiny přece není možné reagovat na pokyn sudího, vystřelit a ještě dát gól. Tak bleskovou reakci na výstřel startéra nemají ani nejlepší světoví sprinteři," prohlásil plzeňský trenér Vladimír Marek, ještě než usedl před obrazovku. Videozáznam pak jeho slova potvrdil. Závěrečný klakson skutečně zazněl o desetinu vteřiny dříve, než míč skončil za zády plzeňského brankáře Jana Štochla.

Následnou diskusi o znění pravidel a jejich aplikaci na neobvyklý plzeňský závěr ukončil pozorovatel zápasu Václav Svoboda. "Možná, že sudí udělali chybu. Měli totiž nechat uplynout čas, který zbýval do konce, a až pak dát pokyn ke hře. V tom případě gól platí, i když už předtím hrací doba skončila," tvrdil Václav Svoboda. "Ale i tak podle mého názoru byla poslední branka Frýdku-Místku regulérní."

 


 

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze