Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Glover si přijel na Havaj užít tepla a vede první turnaj sezony

Lucas Glover - SBS Championship 2010, první kolo. | foto: AP

8 2010
První jamka - double bogey. Přesto ze svého startu do nové sezony udělal Lucas Glover nejlepší výsledek dne. Z počáteční bilance dvou ran nad par vytáhl nakonec skóre na mínus sedm a osamostatnil se v čele SBS Championship v Kapalua Resortu na Havaji.

Ještě v první devítce zahrál nevídané dva eagly na dvou pětiparech, druhou polovinu kola začal čtyřmi birdie. "Moc jsem toho od sebe nečekal," uvedl lídr s vysvětlením, že za měsíc toho moc nenahrál, spíš navštěvoval posilovnu. "Je to teprve začátek roku. Mým cílem pro letošek je udržet se na loňské úrovni."

Kdyby se sedmnáctý hráč loňského konečného pořadí FedEx Cupu měl řídit statistikou, neměl by ze svého výsledku takovou radost. Ještě žádnou ze svých prvních pozic na turnajích nedokázal přetvořit v konečné vítězství. Z šesti případů skončil nejlépe na děleném sedmém místě v předloňském Verizon Heritage.

Náladu si ale Glover nenechal vzít a zažertoval na téma počasí: "Strávil jsme doma příjemný týden, bylo tam třiadvacet stupňů. Sem jsem si přijel užít trochu toho tepla."

V Kapalua Resortu hraje třicetiletý rodák z Jižní Karoliny podruhé, v roce 2006 tady skončil šestý. Tehdy zrovna uzavřel triptych svých havajských výher Australan Stuart Appleby. Rodilý Američan tady nevyhrál už osm let.

Pětice hráčů, kteří letos Plantation Course s parem 73 zahrála na 67 ran, tedy šest pod a o jednu hůř než vedoucí muž, je následující: Martin Laird ze Skotska, Australan Nathan Green a Američané Matt Kuchar, Nick Watney, Dustin Johnson.

V úvodním podniku zámořské sezony tradičně startuje osmadvacet pozvaných golfistů podle pořadí z minulého roku a vysoká úroveň je znát. Pouze dva zahráli první kolo v plusových číslech - Mark Wilson jednu ránu a Heath Slocum dvě rány nad par. Čtvrteční průměr skóre všech účastníků je 69,857.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze