Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklistické Giro d'Italia 2018 začne v Jeruzalémě a skončí ve Vatikánu

Trofej pro vítěze závodu Giro d'Italia. | foto: LaPresse - D'Alberto / Ferrari / Paolone / Spada

14 2017
Koná se od roku 1909, pamatuje lecjaké přesuny, ale nikdy v historii nezačínalo Giro d'Italia mimo evropský kontinent - což ostatně platí pro všechna tři klání Grand Tours. Teď se historie mění, potvrdily se informace, že v roce 2018 odstartuje slavný cyklistický závod v Jeruzalémě a na území Izraele stráví tři závodní dny.

Podle agentury AFP by navíc celý závod měl skončit v srdci katolické církve Vatikánu, čímž chtějí představitelé Gira podpořit myšlenku míru a tolerance.

Přesnou trasu 101. ročníku mají organizátoři oznámit v příštím týdnu za účasti představitelů Izraele a Itálie, ale také španělské cyklistické hvězdy Alberta Contadora, který v neděli na Vueltě uzavřel svou bohatou kariéru. Mimo Itálii začínalo Giro v minulosti jedenáctkrát, nikdy ale přitom neopustilo starý kontinent.

S ohledem na popularitu závodu a silniční cyklistiky po celém světě půjde o největší sportovní událost na izraelské půdě. „Je to ohromně vzrušující okamžik pro cyklistiku i pro Izrael. Akci takového významu si naše země bude navždy pamatovat,“ uvedl Daniel Benaim, ředitel společnosti Comtec Group, která Giro do Izraele dostala.

Již před měsícem uvedl specializovaný server cyclingnews.com, že úvod Gira 2018 obstará časovka ve Starém Městě v Jeruzalémě. Zemi v souvislosti s tím podle všeho čeká největší bezpečností akce v historii, jež by měla v tomto ohledu překonat i pohřeb Jicchaka Rabina či návštěvu papeže Františka.

Autoři: ,


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze