Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Freeridové mistrovství republiky ovládl Kaleta, Hrstková skončila pátá

Robin Kaleta na trati závodu Czech Scott Ride | foto: Čeněk Třeček, iDNES.cz

27 2010
Český freeridový jezdec Robin Kaleta vyhrál mezinárodního mistrovství České republiky ve freeridingu Czech Scott Ride. O prvenství v závodě, který se konal v Lenzerheide ve Švýcarsku se podělil s Francouzem Williamem Cochetem.

Robin Kaleta vyjížděl na trať jako jeden s posledních. Viděl proto velkou část svých soupeřů, jak vyráží na trať z hřebene hory Rothorn a sledoval jakou linii pro jízdu ze svahu, který měl sklon přes čtyřicet stupňů, zvolí a jak se s ní vypořádají.

Do cíle dojel spokojený. "V jednu chvíli jsem úplně netrefil nájezd na jeden ze skoků," přiznal přesto.

Letošní ročník byl pro jezdce nesmírně náročný. Čerstvý prašan zakryl kameny a led, který byl a kopci ještě o den dříve. "Oproti Davosu je to prudší a delší," hodnotila loňská vítězka mezi ženami Simona Hrstková. Ta letos skončila pátá, ale obhájila titul mezi Češkami.

Do cíle dojela Hrstková s naraženým kolenem. "Nevím úplně, jak jsem si to udělala. Buď to bylo od lyže nebo spíš o skálu," řekla Hrstková.

Mezi medailisty závodu se tak z Čechů probojoval už jen olympionik snowboardcrossař David Bakeš, který skončil třetí mezi snowboardisty. Do startovní listiny závodu se přitom dostal na poslední chvíli. "Užívám si to tady, je to tu celkově moc fajn," uvedl Bakeš po závodě.

Scott Czech Ride je součástí seriálu kvalifikačních závodů Freeride World Qualifier, z nichž se lze dostat do prestižní čtyřdílné Freeride World Tour. Letos se ho účastnilo přes šedesát jezdců především z Evropy. Také zámoří se ale prosadilo. Třetí mezi lyžaři byl Argentinec Tato Vasiuk, mezi ženami Clare Burns z USA.

Výsledky

Muži
Lyže:
1. Kaleta (ČR) a Cochet (Fr.) oba 29,2, 3. Vasiuk (Arg.) 27,6, 4. D. Knybel 27,3, ...6. Egydy 26,2, 7. Bilko (všichni ČR) 25,9

Snowboard:
1. Schnabel 27,7 bodů, 2. Hofer (oba Rak.) 22,3, 3. Bakeš 21,6, ...12. Samek (oba ČR) 14,7,

Ženy
Lyže:
1. Rapaportová (Švéd.) 23,7, 2. Schulerová (Rak.) 22,2, 3. Burnsová (USA) 21, ...5. S. Hrstková 19,4, 6. Kavalcová 16,8, 7. Skočdopolová (všechny ČR) 15,7,

Snowboard:
1. Kristoferitschová (Rak.) 17, 2. Fontová (Andorra) 15,3, 3. Hollstenová (Fin.) 13,9.Najdete na iDNES.czmobilní verze