Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Francouzi z nás budou mít strach, věří kapitán českých volejbalistů před MS

smečující Ondřej Hudeček | foto: cev.lu

9 2010
Na tiskové konferenci ho předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník představil hlavně coby pokladníka. "Upozorňuji, že kapitán reprezentace Ondřej Hudeček je připraven. Za každé zvonění telefonu se vybírá poplatek." Pak, při posuzování ambicí českého týmu na blížícím se mistrovství světa, se úsměvy šetřilo. Ale s pesimismem to bylo podobně.

"Tým v sobě něco má už dva roky. Abychom postoupili na mistrovství světa, museli jsme porazit spoustu skvělých soupeřů. Belgii, Portugalsko, Holandsko, Finsko... Ověřili jsme si, že dokážeme hrát dobrý zápasy," tvrdí Hudeček.

Reprezentace už sice nepatří k absolutním favoritům. Z medailových snů se fanoušci dávno probudili. Uzavírat konečné pořadí - jako loni na mistrovství Evropy - se ale Čechům rozhodně nechce.

"Bohužel los na mistrovství Evropy k nám nebyl příznivě nakloněnej a my jsme tam nedokázali podat to, co v nás bylo," krčí devětadvacetiletý smečař rameny. Tehdy se jeho tým rval se Srbskem, Itálií a Bulharskem.

"Ale letošní skupina je jednodušší než loni. Teď je to jen na nás," volá kapitán do boje. "V týmu panuje mimoherní pohoda. Tu herní si musíme vytvořit teď před mistrovstvím."

Češi si proti čtvrtfinalistovi olympijských her Číně i vicemistru Evropy Francii věří. Jen u Bulharska, třetímu týmu z minulého mistrovství světa tuší, že to soupeř bude nad jejich síly.

Lukáš Ticháček (vlevo) a Ondřej Hudeček

Lukáš Ticháček (vlevo) a Ondřej Hudeček

"V poslední konfrontaci s Francií, to bylo před dvěma lety v kvalifikaci olympijského turnaje, jsme je porazili. Oni z nás budou mít strach i z toho důvodu, že spousta Čechů hraje francouzskou ligu. A protože tam hrajeme, vcelku si na ně věříme," říká zaměstnanec Montpellieru.

Druhým soupeřem bude Čína. "To je velká neznámá. My jsme s nimi loni hráli přípravu a ve všech zápasech jsme je porazili, jenomže oni hrají Světovou ligu a mohli udělat ohromný progres. Ale jestli chceme pomýšlet na nějaký výsledek, tak musíme porazit i je," burcuje Hudeček.

Bulhaři jsou v posledních letech tradičním soupeřem českého výběru. A i vzájemná utkání končívají tradičně: výhrou Bulharska. Hudeček a spol. prohráli loni na "Evropě" v Turecku i letos na turnaji v Polsku.

"Ta utkání se dají těžko srovnávat. Letos to byla jen příprava. Samozřejmě jsou lepší než my," uznává český lídr. "Ale balón je kulatej, a když se nám bude v prvních zápasech hodně dařit, můžeme zahrát vyrovnaný zápas a miska vah se může převážit na naší stranu. Bulhaři jsou ale favorit skupiny, to je jasné."

Smečař české reprezentace Ondřej Hudeček útočí proti australskému dvojbloku

Smečař české reprezentace Ondřej Hudeček útočí proti australskému dvojbloku

Český plán proto zní postoupit ze druhého místa. "To by nás mohlo katapultovat do další skupiny s lehčími soupeři. Pak by se určitě dalo jít ještě dál. A to by už byl úspěch," soudí Hudeček.

On sám s osobními výkony v dosavadních přípravných zápasech moc spokojený není. "Navíc mě sužují drobné zdravotní problémy. Ale snad se do toho ještě dostanu," doufá.

Mnohem víc se mu prý vede v už zmiňované úloze pokladníka. "V kasičce už je toho dost. Jsou to hlavně telefonáty, pozdní příchody a různá ústrojová nekázeň," praví kapitán po vojensku. Ale směje se při tom od ucha k uchu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze