Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Fotografie jezdce a koně vyhrála soutěž

28 2000
P r a h a - Jiří Kruliš z časopisu Stadion opanoval soutěž o Nejlepší sportovní fotografii roku 1999. Jeho snímek 'Opožděný dialog' vyhrál hlavní cenu a s fotografií 'Vizitka fotbalisty roku 1999' obsadil Kruliš druhé místo. Výsledků ankety Klubu sportovních novinářů byly vyhlášeny na dnešním vernisáži výstavy sportovních fotografií, která bude v Národním muzeu k vidění od 1. dubna do 21. května.

"Vítězná fotografie je jemná, vtipná a inteligentní . Komise měla snadnou práci," uvedl předseda sedmičlenné poroty Zdeněk Urbánek k 24. ročníku soutěže. Vítězná Krulišova fotka z dostihů zachycuje spadlého jezdce pod proutěnou překážkou, nad kterou vyčnívá hlava koně. Snímek získal od poroty sedmnáct bodů.

Třetí cenu v hlavní kategorii obdržel volný fotograf Jiří Koliš za obrázek veslařů s titulem 'Před závodem'. Jiří Pekárek z Týdne získal cenu Českého olympijského výboru (ČOV) a rovněž cenu Adidasu. Cenu České olympijské akademie (ČOA) dostali volní fotografové Matěj Třešňák a Koliš, který si odnesl i cenu Pelotonu. Cenu Nikonu vyhrála jediná úspěšná žena v soutěži - fotoreportérka deníku Blesk Markéta Srpová.

"Opožděný dialog" - vítězný snímek fotografa Jiřího Kruliše z časopisu Stadion v soutěži o Nejlepší sportovní fotografii roku 1999.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze