Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Foster v Seville promarnil slušný náskok, vyhrál domácí favorit Quiros

Alvaro Quiros v Seville potvrdil roli favorita a jako třetí Španěl vyhrál Open de Espaňa | foto: www.europeantour.com

2 2010
Poprvé od roku 2002 vyhrál španělský Open domácí hráč. Tehdy triumfoval Sergio García, nyní jiný favorit Alvaro Quiros.

Vítězem Open de Espaňa se stal domácí favorit Alvaro Quiros, který v dodatečném rozstřelu porazil Angličana Jamese Morrisona.

Do finálového kola vstupoval s náskokem tří ran Angličan Mark Foster, který na vítězství čekal více než sedm let a přes 200 turnajů. Po polovině kola se stále zdálo, že kontroluje svou cestu za vítězstvím, pak ale zaváhal a poslední jamky byl na stejném skóre jako domácí Alvaro Quiros a Angličan James Morrison.

Pak přišla závěrečná jamka a na ní Foster zahrál bogey a rázem vypadl ze hry o vítězství. Jelikož se skóre u Morrisona ani Quirose nezměnilo, museli jít tito dva hráči do dodatečného rozstřelu.

Mark Foster, Open de Espana

Jako první byla vybrána čtyřparová osmnáctka a oba hráči poslali z týčka slušné a přesné rány doprostřed fairwaye. Ale Morrison svou druhou ránu zkazil a míček utopil ve vodě, čímž otevřel vítěznou bránu pro Quirose. Španělský ranař bez nervů zahrál na green a jelikož se Morrison dostal do jamky až šestou ranou, mohl si Quiros dovolit na vítězství i trojputt.

Nakonec poslal míček do jamky druhým pokusem a radoval se ze svého čtvrtého triumfu na European Tour, za který dostal odměnu 333 tisíc eur.

Quiros je teprve třetím Španělem, který vyhrál tamní Open. Poprvé se to podařilo legendárnímu Sevu Ballesterosovi, kterého napodobil Sergio García.

Alvaro Quiros, Open de Espaňa

"Myslím, že to je jedna z nejdůležitějších věcí v mém životě," řekl usměvavý Quiros. "Vyhrát náš Open je něco skvělého. S Ryder Cupem a Světovým pohárem jsou to pro mě tři největší turnaje v golfu," dodal.

Spokojený byl i Morrison, který za druhé místo obdržel šek na 222 tisíc eur. "Toto je největší odměna, jakou jsem kdy vyhrál," řekl hráč, který se dříve rozhodoval mezi golfem a kriketem. Svého rozhodnutí vůbec nelituje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze