Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalový snajpr Tomašík pojede na svůj první šampionát

Vítkovický florbalista Milan Tomašík. | foto: Martin Flousek, www.xflorbal.xf.cz

18 2010
Ještě včera večer pomáhal útočník Milan Tomašík týmu 1. SC WOOW Vítkovice v extraligovém duelu s Brnem. Za pár dní už ale odjede na reprezentační soustředění a v prosinci jej čeká mistrovství světa ve Finsku.

"Bude to moje první velká seniorská akce," těšil se po zveřejnění nominace Milan Tomašík, který v reprezentaci osvědčil svou pověst střelce. Za poslední dva roky nastřílel v devíti zápasech 7 branek.

Byla pro vás nominace překvapením, nebo jste ji čekal?
Místo v sestavě není nikdy jisté. Ale vzhledem k tomu, že jsem za poslední dvě sezony objezdil všechny turnaje, doufal jsem, že to vyjde. A jsem za to rád.

Kdy jste se o své nominaci dozvěděl?
Až když jsem si ji přečetl. Ale něco naznačoval náš trenér vítkovický trenér Mrázek, který pracuje pro českou florbalovou unii. Povídal, že to vypadá dobře, ale že si máme počkat. Asi to nemohl říct.

Jak vám v tu chvíli bylo?
Byl to super pocit. Na mistrovství světa jsem ještě nebyl, bude to moje první velká akce. Navíc se bude hrát nově, bude tam více týmů, zahrajeme si více zápasů. Nedávno byla v Helsinkách generálka, snad se nám bude dařit.

Z Helsinek jste si přivezl zranění. Už jste zdráv?
Úplně ne. Nosím na noze stahovadlo,mám to tak radši. Je to naražené, ale lepší se to, běhám v pohodě. Stoprocentní to bude za týden.

Šampionát pro vás bude vrcholem kariéry. Nebudete nervózní?
No, už jsem byl na dvou akademických šampionátech, hrál jsem finále extraligy. I když se to nedá s srovnat, nějaké zkušenosti mám. A zdravá nervozita být musí. Nebojím se, naopak se moc těším.

Už jste se bavil s trenérem Trnavským, co od vás čeká?
Ještě ne. Na konci listopadu máme soustředění, kde se budou rýsovat lajny, role v týmu, přesilovky, oslabení. Já budu rád i za třetí lajnu. Bude to pro mě zadostiučinění za to, kolik florbalu věnuju.

A co čekáte vy sám od sebe? S jakým výsledkem se budete vracet spokojený?
Šťastný budu za medaili. A sám od sebe? Spokojený budu za každou minutu na hřišti, a i když nebudu hrát, budu se moct koukat na Finy, na Švédy.

Z Vítkovic jede i obránce Jan Jelínek. Už jste ten šampionát spolu probírali?
Jasně, jsme v kontaktu každý den. Je lepší, když tam bude někdo z klubu. Pomůže to atmosféře.

A co říkáte nominaci? Především tomu, že z ní vypadl Radim Cepek, takový florbalový Jaromír Jágr, který prozatím nechyběl na žádném mistrovství světa?
K tomu bych se nechtěl moc vyjadřovat. Je to rozhodnutí trenéra, měl to těžké.Najdete na iDNES.czmobilní verze