Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Natov a Mladá Boleslav: Společně k florbalovým trofejím?

POZNÁVACÍ ZNAMENÍ. Husté vousy už neodmyslitelně patří k florbalovému útočníkovi Janu Natovovi. Od léta si zvyká na boleslavský dres. | foto: Štěpán Tomš

8 2016
Před sezonou si florbalová Mladá Boleslav pořídila Jana Natova, aby ji přiblížil k trůnu pro ligové šampiony. Vousáč, kterého na hřišti díky osobité vizáži nepřehlédnete, už zažil dvě mistrovské party s Tatranem Střešovice a svému novému týmu má pomoci k „nepoznanému“.

Ale plnění snů může zafungovat i naopak. Zatímco superfinálová cesta do pražské O2 areny ještě bude dost dlouhá, teď vrcholí také prestižní domácí pohár. Soutěž, kterou ovládla Mladá Boleslav v minulých dvou sezonách. A také soutěž, jež v Natovově sbírce úspěchů zatím chybí.

„Ještě když jsem byl v Tatranu, skoro vždycky nás vyřadila právě Boleslav,“ vybavuje si Natov. „Nikdy jsem se nedostal dál než do čtvrtfinále.“

To už neplatí. Boleslav žije nadějí na pohárový hattrick a Natov premiérovým postupem do finále. To on o něm v úterním semifinále proti pražskému Chodovu rozhodl. Bombou z dálky pod horní tyčku v čase 58:22 trefil vítězství 6:5.

„Po pravdě jsem se bál, jestli to bude stačit. Chvíli předtím jsme totiž dali gól na 5:4 a hned zase inkasovali,“ přemítal Natov.

Semifinálová bitva nadchla. Nadmíru splnila, co se očekávalo - tedy, že jde o předčasné pohárové finále. Jistě, že do sebe nelze míchat dvě různé soutěže, ale superligová tabulka zatím jasně vystihuje, že lepší týmy v lize momentálně nehrají.

Boleslav se třemi nabitými formacemi, které sezonu co sezonu budí větší respekt. Chodov s nezastavitelnou ofenzivní superdvojicí Tom Ondrušek & Patrik Dóža či se 17letým gólmanem Danielem Mückem, jenž roste ve hvězdu.

Jenže v pohárovém finále bylo místo jen pro jeden tým. A potřetí za tři roky si ho zarezervovala Mladá Boleslav. Navíc stylem, který je pro její domácí zápasy s Chodovem v poslední době charakteristický.

Před rokem ve stejné fázi poháru proti totožnému soupeři otáčela v posledních osmi minutách z 1:3 na 5:3. Podzimní ligový zápas vyhrála 4:3 gólem v poslední minutě. A v úterý - jen o chvíli dřív - sťal Pražany Natov.

„Ukázali jsme sílu. Na tu jsme to uhráli,“ cítil rozdílový střelec. „Na všech klucích bylo znát, že chtějí být znovu ve finále a udělat hattrick.“

Natov se po letním přesunu do Boleslavi postupně rozjíždí, v lize už se přehoupl přes bilanci jeden gól na zápas a teď vyhlíží pohárové finále. „Je to zápas, který připomíná superfinále. Do něj se taky chceme dostat, ale teď stojíme před dílčím úspěchem, za kterým jednoznačně půjdeme.“

Před dvěma lety Mladá Boleslav slavila v Ústí nad Labem, loni v Opavě. Bude pro ni zlatá i západočeská adresa?

Finále se hraje v úterý 19. ledna v Plzni, v cestě za pohárovým hattrickem budou stát ostravské Vítkovice.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze