Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalová inzultace: ve Vítkovicích divák fyzicky napadl hráče Boleslavi

Incident ve Vítkovicích: Jeden z diváků se vrhá na boleslavského Brychcu, na pomoc spěchá Petr Novotný (úplně vpravo) | foto: ČT 4

22 2010
Tvrdý faul, slovní přestřelka a následná inzultace divákem. Ostře vyhrocený byl závěr nedělního druhého semifinále florbalové extraligy mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví (12:6). V 58. minutě domácí fanoušek napadl útočníka hostů Lukáše Brychcu, odpykávajícího si trest za předchozí faul.

"Viděl jsem, že Lukáše drží pod krkem, a připadalo mi, že mu jednu chce natáhnout," řekl Brychcův spoluhráč Petr Novotný iDNES.cz. Incidentu údajně předcházela slovní rozepře mezi dotyčným fanouškem a Brychcou.

Právě reprezentační útočník byl incidentu nejblíž a svého spoluhráče se okamžitě zastal. Ke dvojici přiskočil a hbitým chvatem fyzicky disponovaného útočníka skolil k zemi.

"Svalil se velmi snadno," popisoval svůj zákrok Novotný. "Jen jsem ho objal a snažil ho odsunout, měl asi dvě stě kilo."

Až se sám divil, s jakou lehkostí zakročil. "Připadalo mi, že nebyl úplně v pořádku a že byl snad i podnapilý. Všiml jsem si ho už o den dřív, kdy na nás pořád něco pořvával," dodal. "Nemělo by se stát, aby fanoušek napadl hráče," poukázal na fakt, že v hale Dubina zřejmě nefungovala ideálně pořadatelská služba.

Incident ve Vítkovicích: Útočník Petr Novotný z Boleslavi (vpravo) se chystá bránit svého spoluhráče před jedním z divákůIncident ve Vítkovicích: Petr Novotný z M.Boleslavi (v bílém vlevo) brání spoluhráče před jedním z diváků

Mladoboleslavský florbalista Petr Novotný se snaží bránit svého spoluhráče

Podle serveru florbal.cz byl útočníkem Martin Čépe, jeden ze sponzorů domácího týmu, který se za svůj zkrat posléze omluvil. "Byli jste svědky mého zkratového jednání, které nemá se sportem či fanděním nic společného. V žádném případě jsem však nikoho neudeřil. Celé je mi to upřímně líto," citoval web Čépeho.

novotný: zákroku na tomašíka lituji

Rozmrzelý byl Petr Novotný ze zákroku na Milana Tomašíka v závěru nedělního semifinálového duelu mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví.

Hostující útočník loktem svého soupeře uprostřed hřiště srazil, čímž mu způsobil krvavé zranění obočí.

"Opravdu mě to mrzí, byl to nešťastný střet," řekl boleslavský útočník. "Měl jsem být potrestán."

Domácímu forvardovi a spoluhráči z reprezentace se hned po zápase omluvil. "Napsal jsem mu, že toho lituji, že v tom rozhodně nebyl úmysl."

S tím, že to od Novotného nebyl úmysl, Tomašík souhlasí:

"Já vím, že jsem si ho obhazoval a pak chtěl oběhnout. Potom si vybavuju už jen to, jak jsem byl na zemi. Cítil jsem, že to byl loket, ale s Petrem se známe a nemyslím, že by chtěl být zákeřný. Ale i když to od něj možná byla nešikovnost, tak faul to byl," řekl vítkovický útočník webu florbal.cz.

"Ano, došlo k fyzickému kontaktu, Lukáše Brychcu jsem ale neudeřil, neinzultoval. Byl jsem jím slovně vyprovokován, měl hodně ostrý slovník a pouštěl se do hodnocení mého vzhledu," dodal vítkovický sponzor.

Incident se přitom stal v době, kdy Vítkovice vedly o čtyři branky a šlo už jen o to zápas dohrát.

Jenže byl to právě Novotný, který výrazně zasáhl do závěru zápasu, když nejprve loktem srazil k zemi domácího Milana Tomašíka a na palubovce se objevila krev.

Tomašík musel do nemocnice, kde mu roztržené obočí sešili čtyřmi stehy.

Jeden z nejlepších extraligových hráčů Novotný ale od rozhodčích nevyfasoval žádný trest a diváci okamžitě zasypali lavičku hostů sprchou nadávek.

Novotného přesto potrestání zřejmě nemine.

Za zapojení se do incidentu byl potrestán červenou kartou 3 a ze zápasu vyloučen, což znamená, že jeho přestupek bude řešit disciplinární komise České florbalové unie. "Je mi jasné, že asi budu potrestán."

Vzhledem k předpokládané stopce pro další zápas nebude v jeho silách týmu pomoci v sobotním třetím semifinále.

Novotný by ale příště přesto reagoval podobně.

"Sice jsem sám sobě asi moc nepomohl, ale chtěl jsem Lukášovi pomoci. Když jsem se pak bavil s klukama, tak oni by to udělali taky. Těžko by se našel někdo, kdo by spoluhráče nechal mlátit."

Incident ve Vítkovicích: Divák, který napadl boleslavského hráče (uprostřed) odchází z haly

Incident ve Vítkovicích: Divák, který napadl boleslavského hráče (uprostřed), odchází z halyNajdete na iDNES.czmobilní verze