Florbalisté Tatranu zakončili extraligový podzim bez porážky

Florbalisté Střešovic zakončili ligový podzim bez jediné porážky | foto: Martin Flousek, www.xflorbal.xf.cz

22 2010
Florbalisté Tatranu Střešovice suverénně prošli první částí extraligového ročníku. Svěřenci kouče Jana Zahalky z jedenácti zápasů deset vyhráli v normální době a jeden v prodloužení. Vynikající podzim zakončili vysokou výhrou v pražském derby nad Bohemians 6:2.

V posledním podzimním utkání měl ale Tatran pomalý rozjezd, po úvodní části prohrával s Bohemians 0:2.

O přestávce však přišla rázná domluva trenéra a od druhé třetiny se konečně prosazoval favorit. Střešovice nastartoval hned po pauze Olšiak, poté už si vzal slovo Tom Ondrušek, který dvěma góly skóre otočil a v předposlední minutě dovršil hattrick.

V přímém souboji o druhé místo pak Mladá Boleslav porazila florbalisty Ostravy 7:5 díky čtyřbrankové smršti ve třetí části, protože po dvou třetinách prohrávala 3:5.

Extraligu nyní kvůli prosincovému mistrovství světa ve Finsku čeká pauza, letos se bude hrát ještě o víkendu 18. a 19. prosince. Ve stejném termínu je na programu i finále Poháru ČFbU v Prostějově.

extraliga - muži - 12. kolo

Sokol Mladá Boleslav - FBC Ostrava 7:5 (0:0, 3:5, 4:0)
Branky: 25. a 31. Fojta, 46. a 59. Novotný, 36. Ekl, 43. Slaný, 58. Bouška - 25. a 31. Žák, 25. Sedlák, 30. Dziurdzik, 39. Šmída.

FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice 2:6 (2:0, 0:4, 0:2)
7. Kindl, 17. Buchta - 28., 29. a 59. Ondrušek, 21. Olšiak, 33. Richter, 48. Von der Pahlen