Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalisté Otrokovic opět superfavorita z Mladé Boleslavi trápili

Radost otrokovických florbalistů | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

8 2015
Na tuzemské poměry disponují florbalisté Mladé Boleslavi neomezenými finančními možnostmi, otrokovičtí Panteři se však největšímu favoritovi superligy v obou duelech sezony postavili jako rovnocenný soupeř.

Jenže body do tabulky si nepřipsali, po porážce 3:4 v Boleslavi museli i doma spolknout nejtěsnější prohru 6:7 a promarnili tak velkou šanci ucuknout na sedmém místě svým pronásledovatelům o více než dva aktuální body.

„Už je to obehraná písnička. Hrajeme s předním týmem vyrovnaný souboj, ke konci vedeme a vždycky nám to uteče o gól,“ štve Jaroslava Vaňka; ani jeho dva góly a asistence nepomohly Panterům zdolat druhý tým soutěže. „Nevím, čím to je. Ale na nezkušenost bych se nevymlouval, když je to letos třetí takový zápas.“

Potěšil vás aspoň výkon?
Proti takovému týmu se chce každý vytáhnout. Povedlo se nám to. Předvedli jsme dobrý výkon, ale to může být jenom útěchou pro diváky. Pro nás je to zklamání.

Nebudou vám tyhle body chybět v honbě za play-off?
Uvidíme až na konci. Naše výkony jdou nahoru, ale musíme bodovat hlavně s týmy, které jsou kolem osmého místa. Příští dvě kola na Vinohradech a v Pardubicích budou klíčová. Budeme spokojení, když v každém zápase získáme více než soupeř.

Loni vás vedl Daniel Folta, letos Pavel Gofroň. Jak vnímáte tuhle změnu?
Hrajeme novou zónovou obranu, máme nové založení útoku, nové tréninkové metody. Proti loňsku jsme se posunuli.

V půlce loňské sezony jste se vrátil do Otrokovic a letos si kariéru prodlužujete. Nelitujete?
Ne, i když si někdy říkám, jestli tohle mám zapotřebí. Honit se po hřišti s dvacetiletými kluky není někdy optimální. Zvláště když je florbal pořád amatérský sport a je těžké se na zápasy připravit.

Docházejí vám síly?
Nevím, jak dlouho mě to bude bavit s mladými kluky. Florbal je čím dál tím rychlejší, týmy jsou fyzicky lépe připravené. Abych se jim ve svém věku (30 let - pozn. red.) vyrovnal, musím trénovat dvakrát tolik.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze