Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalisté Brna jedou z Chodova nadšení, o postupu nemluví

Ilustrační foto - Bulldogs Brno - Střešovice | foto: Radek Miča, MAFRA

9 2010
Opatrná naděje. Tak by se dal popsat stav, v němž se nacházejí florbalisté Bulldogs Brno po prvních dvou extraligových čtvrtfinálových zápasech na Chodově.

V sobotu totiž vyhráli 6:4 a v neděli prohráli až po prodloužení 5:6.
"Jsem nadšený, že jsme si zajistili dva domácí zápasy. Zpříjemnili jsme si závěr sezony. Snad přijde hodně lidí, což nám může pomoct," přeje si trenér Filip Vítek.

A ani ho příliš nemrzí, že nedělní duel pro sebe rozhodli domácí. "Bohužel se hraje na vítězství a nakonec to asi odpovídalo. Vstupovali jsme do série jako outsideři," říká Vítek.

Podle postavení v tabulce by k tomu šlo leccos namítnout, vždyť Buldoci byli pátí, Chodov čtvrtý.

Jistá logika v tom však je. Zatímco Buldoci jsou letos prakticky na začátku tvorby nového mužstva, Chodovu se konečně po letech podařilo sestavit velmi dobrý tým. "Letos jim všechno vychází," zhodnotil stručně a výstižně situaci soupeře Vítek.

Co tedy dál? Proč nechtít postoupit do semifinále, když je šance slibná? "Určitě máme šanci oba. Ale už jsem tady zažil několik čtvrtfinále. S Vítkovicemi jsme vedli 2:0 a vypadli. Loni jsme zase prohráli s Mladou Boleslaví. Takže rozhodně nepřemýšlím nad tím, že musíme postoupit, a nezatěžuju tím ani hráče," říká Vítek. "My už jsme si letos cíl splnili a páté místo je i nad plán, protože Future hodně oslabili a skončili až za námi."

Nicméně úspěchy často přicházejí nečekaně. Uvidí tedy o víkendu v hale na Vodově fanoušci Brna jeden z nich?Najdete na iDNES.czmobilní verze