Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalista roku si užíval zlatého víkendu

22 2004
Ostrava - Na to, že by se mohl stát českým florbalistou roku, vůbec nepomyslel. A bum! Martin Ostřanský z FBC Pepino Ostrava v sobotu v Havlíčkově Brodě zvedl nad hlavu trofej pro nejlepšího florbalistu v zemi. „Jsem pochopitelně rád, ale vůbec jsem to nečekal,“ prohlásil florbalista, který pochází ze Vsetína.

Čtyři roky už žije v Ostravě. Letošní rok byl pro něj zatím jen stříbrný. Národní tým skončil druhý na mistrovství světa a Pepino prohrálo ve finále ligy se Střešovicemi.

Teď má za sebou zlatý víkend. Je florbalistou roku a s ostravským týmem vyhrál i Český pohár.

Jaké byly oslavy?
Nic velkého. Nejen, že jsem byl trochu nemocný, ale po sobotním večírku jsme se hned vraceli domů, protože někteří spoluhráči trénují mládežnické mančafty, a v neděli je čekaly další povinnosti. V autobuse jsme si však připili. Ve čtyři hodiny ráno jsme byli doma.

Pepino vyhrálo potřetí Český pohár, ale stále nemáte mistrovský titul...
Dvakrát jsme už byli ve finále ligy, které jsme nezvládli. Věřím ale, že v této sezoně to už vyjde, pokud pochopitelně postoupíme do finále.  Spolu se Střešovicemi ale hrajeme nejlepší florbal v republice.

Proč jste si vybral zrovna florbal?
Od šesti let jsem se věnoval fotbalu. Otec je bývalý fotbalista, takže mě k němu vedl. Hrál jsem za FC Vsetín a měl jsem jít dokonce na vojnu do třetiligových Hranic. Jenže zároveň jsem hrál florbal za 1. SŠK Vsetín Luh a manažer Pepina Ostrava Rolf Franke mi nabídl přestup.

Může se florbal vyrovnat tradičním halovým sportům jako jsou basketbal, házená či volejbal?
Určitě. Je to mladý, dynamický sport. Členská základna se pořád zvyšuje, už jsme i před házenou. Věřím, že do pěti let budeme ještě výš a že si vrcholovým florbalem půjde i slušně přivydělat.

Vydělávat florbalem se zatím dá především ve Švýcarsku, kam odchází stále více reprezentantů. Co vy?
Zahrát si v zahraniční soutěži, která je kvalitnější než česká liga, můj sen. Už před touto sezonou jsem dostal nabídku ze švýcarského Churu, jenže bylo to hodně narychlo, týden před ukončením mezinárodních přestupů, takže zatím to nevyšlo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze