Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalista Cepek si chce zahrát na dvaceti ročnících Czech Open

Radim Cepek v národním dresu (vlevo) | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

14 2010
Mohl by sloužit jako kronika českého florbalu. Co se týče významných akcí, byl totiž zatím prakticky u všeho. Radim Cepek nechyběl na žádném ze sedmi mistrovství světa a ani na jednom ročníku pražského turnaje Czech Open, který probíhá právě v těchto dnech.

"Kolikátý je to ročník? Osmnáctý? Tak to do dvacítky musím dotáhnout," směje se 34letý útočník, momentálně hrající ve švýcarském klubu Grasshopperu Curych. Přestože kapitánskou pásku tam nosí jeho krajan Jakůbek, i Cepkovy vůdcovské zkušenosti v klubu hodně platí.

A nejen to. Bývalý reprezentační kapitán je na turnaji velmi produktivní: hned v prvním utkání si připsal tři asistence, v těch dalších se zase prosazoval gólově.

"Jsem tu spokojený, trenér dělá hodně práce a já jí mám míň, to se mi líbí," řekl Cepek.

Po těsné včerejší výhře nad střešovickým Tatranem 5:4 přiznal, že proti svému bývalému klubu má vždy větší motivaci. "Už je to dávno, co jsem tam hrál. Ale proti českým týmům je to vždycky zajímavější."

V prosinci by si však rád po boku těch nejlepších zahrál. Ve Finsku se koná osmé mistrovství světa mužů a Cepek by rád zlepšil dojem po předchozím vystoupení v Praze, kde tým před domácím publikem skončil na čtvrtém místě.

"Mistrovství světa je pokaždé velká motivace. Chtěl bych klukům pomoci, abychom udělali nějaký úspěch."

Medaile by mohla být krásnou tečkou za úspěšnou Cepkovou kariérou. "Ale po mistrovství končit nehodlám," hlásí zkušený útočník už dopředu.

Ještě párkrát se do kroniky českého florbalu zřejmě zapíše.Najdete na iDNES.czmobilní verze