Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalový svět se schází v Boleslavi. Pohár mistrů určí nejlepší kluby

Budou mít mladoboleslavší florbalisté důvod k radosti i na nadcházejícím Poháru mistrů? | foto: Štěpán Tomš

2 2015
Hledají se vládci a vládkyně klubového florbalu. Na zimním stadionu v Mladé Boleslavi od pátku do neděle hraje Pohár mistrů. Své neporazitelné mužské impérium přiveze i švédský Falun.

Ledová plocha zmizela pod dvěma izolačními vrstvami, palubovkou a na ní už se leskne florbalový povrch. Mladoboleslavský zimní stadion se převlékl a tři dny v něm budou zářit nejlepší florbalisté světa.

Florbalový Pohár mistrů

Mladá Boleslav

● Pátek
9.00, čtvrtfinále žen 1
Chodov - Sveiva (Nor.)
12.00, čtvrtfinále žen 2
Piranha (Švýc.) - Herbadent

17.00, čtvrtfinále mužů 1
Ml. Boleslav - Wiler-Ersigen (Švýc.)
20.00, čtvrtfinále mužů 2
Střešovice - Sleivik (Nor.)

● Sobota
9.30, semifinále žen 1
Mora (Švéd.) - vítězky čtvrtfinále 2
12.15, semifinále žen 2
Classic (Fin.) - vítězky čtvrtfinále 1

15.15, semifinále mužů 1
SPV (Fin.) - vítězové čtvrtfinále 1
18.15, semifinále mužů 2
Falun (Švéd.) - vítězové čtvrtfinále 2

21.00, zápas mužů o 5. místo
poražení čtvrtfinalisté

● Neděle
9.30, zápas žen o 5. místo
poražené čtvrtfinalistky
12.15, finále žen
15.15, finále mužů

Poznámka: Zápasy o 3. místo se nehrají.

V pátek začíná Pohár mistrů, turnaj určující klubové krále a královny. V mužské i ženské kategorii proti sobě svede úřadující šampiony ze Švédska, Finska, Švýcarska, Česka, druhé týmy z pořádajících zemí a vítěze Euro Floorball Cupu, což je jakýsi podstupeň Poháru mistrů. „Bude to přehlídka nejsilnějších klubů na světě,“ těší se prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Stejně jako v roce 2011, kdy Česko hostilo Pohár mistrů naposledy, dostala důvěru pořádat turnaj Mladá Boleslav. Tehdy v mužské kategorii slavilo finské SSV s českým brankářem Davidem Rytychem, který teď bude chytat v bráně domácí Boleslavi.

„Tenkrát jsme byli jedním z favoritů,“ vzpomíná Rytych. „S Boleslaví můžeme jednom překvapit. Ale pozor, je to v našich silách!“

Tak kdo dorazí jako hlavní favorit? Jednoznačně švédský Falun. „Sleduju jeho proměnu v posledních letech, je to naprosto fantastický tým. Falun je tím, kdo nastavuje trendy ve světovém florbale,“ říká o vítězích předchozích dvou ročníků Poháru mistrů boleslavský trenér Jan Pazdera.

Mimochodem, domácí Boleslav se s Falunem může teoreticky potkat až ve finále. Předtím musí zvládnout dnešní čtvrtfinále proti švýcarským mistrům Wiler-Ersigen a případné zítřejší semifinále, v němž číhají finští šampioni SPV.

„Chceme dokázat, že Mladá Boleslav je konkurenceschopná ve světovém měřítku. Jsem přesvědčený, že odehrajeme kvalitní zápasy,“ tvrdí prezident boleslavského klubu Josef Volf.

S Wilerem už se Boleslav potkala před čtyřmi lety, tehdy prohrála 2:8. „Viděl jsem jejich úvodní zápasy ve švýcarské lize a vím, že přijede silný tým s řadou osobností,“ uvědomuje si kouč Pazdera.Najdete na iDNES.czmobilní verze