Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Otrokovické florbalisty podpoří nový hlavní partner

Momentka z florbalového utkání Otrokovic (modrobílá) a Pardubic | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

10 2015
Pořád zůstávají Pantery. Ve své čtvrté extraligové sezoně však ponesou florbalisté Otrokovic na svých dresech jméno nového generálního partnera klubu - místní společnosti Hu-Fa Dental.

„Jsem patriot, mám rád sport a hlavně mám blízko k novému vedení,“ vysvětlil spolumajitel firmy Petr Veit, proč se rozhodl sponzorovat otrokovické florbalisty.

S oddílem se dohodl na jednoroční spolupráci a je předpoklad, že se prodlouží. Firma, která vybavuje stomatologické ordinace a laboratoře, pošle do klubové pokladny částku přesahující sto tisíc korun.

„Peníze půjdou primárně na podporu mládeže, ale část z nich využijeme pro extraligový tým mužů,“ nastínil člen vedení Panterů Tomáš Ťopek, který má na starosti ekonomický chod klubu.

Po kritické minulé sezoně se florbalistům Otrokovic finančně daří. Zatímco předešlé generalitě v čele s předsedou Danielem Foltou a sekretářem Romanem Tomečkem se vůbec nepovedlo zužitkovat historický postup do extraligového semifinále, nové vedení získalo kromě hlavního partnera také několik dalších donátorů.

„Podpory si vážíme. Pozitivní je, že se vrací sponzoři, kteří na rok vypadli,“ podotkl Tomáš Ťopek. „Bez města a kraje bychom ale extraligu hrát nemohli.“

Na ročním rozpočtu okolo dvou milionů korun se peníze z veřejných zdrojů podílejí přibližně polovinou. „Navrhnu, aby hospodaření klubu bylo veřejné,“ pravil Ťopek. Jak by takové otevření vypadalo? „Jednou měsíčně bychom na webových stránkách zveřejnili výpis z bankovního účtu.“

Panteři vstoupí do extraligové sezony příští týden domácím zápasem s Pardubicemi od 19 hodin. Výjimečně se bude hrát ve Zlíně v hale Střední průmyslové školy strojní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze