Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve florbalových Otrokovicích už pálí dva Krchňáčci

Otrokovický florbalista Pavel Krchňáček (vlevo) se raduje z gólu se spoluhráčem Markem Zapletalem. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

21 2016
Martin Krchňáček se trefil hned ve své premiéře v superlize florbalistů, jeho branka v zářijovém zápase s Pardubicemi byla navrch vítězná. O čtyři měsíce později Pavel Krchňáček svého o rok staršího sourozence téměř napodobil. Jeho první zásah v nejvyšší soutěži přinesl Otrokovicím výhru v důležitém duelu s Ostravou.

„To je pěkné, že se to podařilo takhle naráz,“ těší Pavla Krchňáčka. „Zápisné bude asi tučné. Slivovici máme ale napálenou. Možná padne nějaké pivo. Byl to můj nejdůležitější gól kariéry.“

A aby se to nepletlo, obě bratrské branky padly v hale strojní průmyslovky ve Zlíně, kde hrají Panteři domácí duely jen výjimečně. „Bráchův první zápas jsem neviděl, měl jsem akci, mrzelo mě to,“ vybavuje si Pavel Krchňáček.

V té době byl v kádru Otrokovic pouze Martin. Pavel ještě působil v divizním Hluku, odkud si ho Panteři vyžádali na začátku listopadu. Hrajícího předsedu Karla Ťopka přesvědčil hned po prvním tréninku.

„Bylo to hodně narychlo,“ říká Pavel Krchňáček; stejně jako Martin ale nad superligovou nabídkou dlouho neváhal. „Začal jsem v Hluku, ale jak jsem tam neměl bráchu, tak to nebylo ono.“

V Hluku sbírali ve společném útoku kvanta branek a asistencí, v Otrokovicích se však spolu na hřiště dostanou jen sporadicky. „Ještě se bojí nás dát dohromady. Šel jsem do Otrokovic s tím, že bychom mohli hrávat spolu. Věřím, že časem nás trenéři zkusí,“ přeje si Pavel.

Zatímco Martin je stabilním hráčem sestavy Panterů, Pavel přidává superligové minuty nepravidelně, občas se do hry vůbec nedostane. „Docela mi trvalo, než jsem si zvykl,“ přiznává Pavel Krchňáček, že rozdíl čtyř soutěží pocítil a stále cítí. „Z divize je to skok, s míčkem mám pořád problém. Doufám, že se do toho dostanu. Z fotbalu mám naběháno, ale techniku musím zlepšit,“ nakazuje si.

Fotbal – to je další vášeň bratrů Krchňáčkových. Zatímco Martin na podzim už jen vypomáhal béčku Dolního Němčí v okresním přeboru Uherskohradišťska, Pavel střílel branky za áčko v 1. A třídě. „Akorát končila podzimní část fotbalové sezony a v Otrokovicích jsem na to pěkně navázal,“ vzpomíná na přechod z trávy do haly.

Florbalovou sezonu dohraje u Panterů. „Uvidíme v létě, jak to bude fungovat. Asi bych měl zájem pokračovat. I brácha mě láme.“ Záležet bude i na výsledků Otrokovic. Také branka Pavla Krchňáčka je výrazně přiblížila play-off. Čtyři kola před koncem dlouhodobé fáze Panteři odskočili Ostravě na rozdíl sedmi bodů.

„Ostrava má snadnější los, ale jedno vítězství by nám mohlo stačit,“ přemítá Pavel Krchňáček. Zaknihovat ho můžou v sobotu, kdy ve své hale na Štěrkovišti vyzvou od 19 hodin Vítkovice.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze