Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ostrava Cup přilákal florbalová esa, na turnaji budou i hokejisté

ilustrační foto | foto: Martin Veselý, MAFRA

11 2015
Milan Tomašík, Tomáš Sladký, Pavel Brus, Jan Jelínek, Martin Tokoš, Lukáš Hájek, Patrik Suchánek, tedy čeští florbaloví reprezentanti, hráči pořádajícího extraligového FBC Ostrava, extraligových Vítkovic či Brna nebo profesionální hokejisté Ondřej Roman a Ondrej Šedivý. Ti všichni jsou na soupiskách týmů, které se od zítřka do neděle představí na 15. ročníku mezinárodního florbalového turnaje Ostrava Cup.

„Náš turnaj není tak úplně postavený na přípravě na příští sezonu. Hlavní je radost ze hry, z pohybu. Proto u nás mohou být týmy složené z hráčů různých klubových příslušností,“ uvedl ředitel klání Lubomír Šimon. „Některé extraligové celky ale už samozřejmě budou vytipovávat ideální složení pro příští sezonu.“

Ostrava Cup

Patnáctého ročníku mezinárodního florbalového turnaje se zúčastní na 140 družstev, tedy více než dva tisíce hráčů. Mládežnická část klání se konala minulý víkend, od zítřka do neděle budou v Ostravě hrát seniorské kategorie. Vítězové kategorie mužů získají odměnu 20 tisíc korun, nejlepší družstvo žen obdrží 15 tisíc korun.

Minulý týden se konala mládežnická část turnaje, která poprvé zavítala do unikátního Trojhalí poblíž centra města.

„Měli jsme tam tři zmenšená hřiště, tentokrát tam kvůli rozměrům bude jedno velké,“ poznamenal Lubomír Šimon.

Hrát se bude i v dalších šesti ostravských halách. A souboje budou jistě atraktivní – jednak budou k vidění špičkoví florbalisté, jednak organizátoři znovu připravili pro týmy finanční motivaci.

Vítězové mužské kategorie obdrží 20 tisíc korun, poražený finalista dostane pět tisíc.

V ženské kategorii získají vítězky prémii 15 tisíc korun, druhé družstvo žen odjede s třítisícovou odměnou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze