Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Boleslavský Bouška nechtěně demoloval pohár ještě v průběhu finále

Florbalisté Mladé Boleslavi obhájili triumf v domácím poháru. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

22 2015
Ve florbalové extralize těžko najdete puntičkáře, který by opečovával své hokejky tolik jako boleslavský útočník Jiří Bouška. „Na finále poháru jsem se s hokejkou připravoval tři týdny, aby byla správně ohraná,“ vyprávěl nejzkušenější hráč týmu po velkolepém triumfu nad Brnem.

Na milimetr přesná míra, padnoucí omotání, o zahnutí čepele nemluvě...

Přesto však musel dokončovat zápas hodně improvizovaně. „Zlomil jsem si dvě čepele. Když jsem to zjistil, chtěl jsem se kvůli tomu zastřelit,“ rozladila Boušku, jinak také prvního náměstka mladoboleslavského primátora, technická zrada.

Během zápasu kvůli tomu začal s opravami hokejky, jenže... „Vybral jsem si stoleček, kde byly připravené medaile s pohárem, a podařilo se mi nechtěně upálit vrchní část poháru,“ líčil Bouška předčasné setkání s trofejí. Nakonec to nevadilo, pohár skutečně mířil do boleslavských rukou. „Chtěl jsem strašně moc vyhrát. Kdyby to dneska nevyšlo, byl bych hodně smutný,“ zamýšlel se.

K obhajobě pohárové trofeje Mladá Boleslav musela projít trnitou cestou. Prohrávala 0:2, 2:3 i 3:4, od porážky ji na konci základní hrací doby dělilo pouhých jedenáct vteřin.

„Obával jsem se přesně podobného průběhu – že Brno bude aplikovat dlouhou rozehrávku, něco jim tam spadne a my budeme muset dohánět. Je to hodně kvalitní soupeř se spoustou dobrých hráčů,“ říkal, když už se mu na krku houpala zlatá medaile.

„Myslím, že na konci jsme šli za vítězstvím přece jen víc. Za čas a všechno ostatní, co florbalu věnujeme, si výhru zasloužíme.“Najdete na iDNES.czmobilní verze